Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Zeytinburnu’nda Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anılacak

9 Kasım 2009
448 kez görüntülendi

Zeytinburnu’nda Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anılacak

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’deki vefatının 71. yılına özel bir konser programı düzenliyor.

ZBB

Türkiye’nin devlet çatısı altında kurulan ilk Klasik Türk Müziği icra kurumu olan İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses ve saz sanatçıları, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat kurduğu “Riyaset-i Cumhur İncesaz Heyeti”nin (Cumhurbaşkanlığı Türk Müziği Topluluğu) mensuplarından merhum Ferit Tan’dan alınan bilgilerle oluşturulan özel bir repertuardan seçilmiş eserlerle Zeytinburnulu müzikseverlerin karşısında olacak.

Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği ve dinlemekten zevk duyduğu eserlerin de repertuarda yer alacağı konser, 10 Kasım 2009 Salı günü saat 20:00’de Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde izlenebilir.

Konser öncesinde Prof. Dr. Ali Aslan ve Doç. Dr. Ali Şükrü Çoruk’un konuşmacı olarak katılacağı “Atatürk ve Milli Mücadele” konulu panel, saat 13.30’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde Atatürk’ün Cumhuriyetin kuruluşunda vermiş olduğu mücadeleye tanıklık etmek isteyenlerle buluşacak.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica