Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Zeytinburnu AKP İlçe Binasına Bombalı Tuzak

3 Aralık 2009
639 kez görüntülendi

Zeytinburnu AKP İlçe Binasına Bombalı Tuzak

Zeytinburnu`nda AK Parti İlçe Başkanlığı`na 40 metre mesafede sokak içerisinde zaman ayarlı ses bombası bırakıldı.
Zeytinburnu Akp İlçe Binası Bomba

Zeytinburnu Akp İlçe Binasına Bombalı Tuzak Bombayı olay yerine bırakan kişi ve kişilerin bombayı doğal gaz ünitesinin üzerine bırakmalarındaki amaçlarının daha büyük çapta bir patlamaya yol açma olduğunu ve bombanın patlaması halinde büyük bir facianın olabileceğinin altını çizdi. Kısaca Zeytinburnu son anda büyük bir facianın eşiğinden döndü.

Bölgede çalışan belediye temizlik görevlisince fark edilen bomba, uzman ekiplerce etkisiz hale getirildi.

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı`nın bulunduğu Yeşiltepe Mahallesi Şehit Er Cengiz Işık Sokak üzerinde çalışan temizlik görevlisi, bir inşaatın önünde üzerinde saat ve pil olan paketi fark etti. Paketi, AK Parti ilçe binası önünde nöbet tutan görevlilere haber veren temizlik görevlisi Yaşar Demirler, polisle birlikte bir daha paketin yanına giderek paketi eline aldı. Paketin üzerindeki saat ve pili fark eden polislerin uyarısıyla Demirler paketi yere bırakarak bölgeden uzaklaştı.

Şüpheli paketin bomba olmasından şüphelenen polisler, olay yerine bomba imha uzmanı çağrıldı. Çevrede güvenlik önlemi alındıktan sonra inceleme yapıldı. Uzman ekiplerin etkisiz hale getirdiği paketin zaman ayarlı ses bombası olduğu öğrenildi.

Paketi fark ettikten sonra polise haber verdiğini belirten temizlik görevlisi Yaşar Demirler, `Paketi elime aldım. Saatin çalıştığını gördüm. Kabloları fark ettim, polisin uyarısıyla paketi hemen yere bıraktım.` diyerek olay anını aktardı.

Etkisiz hale getirilen ses bombası incelenmek üzere polis merkezine götürüldü..

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica