Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Yurtdışı Cep Telefonu İMEİ Pasaport Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

18 Aralık 2012
1.205 kez görüntülendi

Yurtdışından Gelen Cep Telefonlarına İMEİ Pasaport Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır? 2013 

Yurtdışı Cep Telefonu İMEİ Pasaport Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

Soru: Yurt dışından gelen cep telefonlarının açılması için neler gereklidir, nereye başvurmam gerekiyor son olarak  yurtdışı cep telefonu harç ve vergi ücreti ne kadardır? yani güncel 2013 yurtdışı cep telefonu kayıt işlemleri nelerdir güncel bilgileri paylaşırmısınız.

2013 Yurtdışından Getirilen Cihazlara Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yurtdışından gelen cep telefonu cihazlarının kullanıma açılması için gereken size son 1 aya ait bir adet pasaport ve bu pasaport tabi sadece imei kaydı için geçerlidir. İlk olarak getirdiğinizi cihazın imei numarası ile maliyeye gidip devletin yurtdışı cihazların için 100 TL olan vergi, harc alması gerekmektedir. Bu vergi ödemesini yaptıktan sonra ise size verilen makbuz ile en yakın Avea,Turkcell yada vodafone bayisine giderek tabi onlarında kendilerine göre belirlediğin bir kayıt ücreti olacak 10,20,30 TL artık neyse bu ücret kayıt yaptırabilirsiniz. Bu işlemleri yaptırdıktan sonra cep telefonu cihazınız açılacaktır ve kullanıma başlayabilirsiniz.

Yurtdışı Cep Telefonu İMEİ Pasaport Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

-Yurtdışı Cep telefonu kayıt işlemleri için neler gereklidir.
-Son 1 ay içinde ülkemize giriş yapılan pasaport
-Kimlik
-Maliyeden 100 TL karşılığında alınmış Makbuz
-Herhangibir bir hat ( turkcell,vodafone,avea)

Ek olarak Mobil Cihaz Kayıt Sistemi (mcks) sitesindeki önemli açıklamalar

www.mcks.gov.tr

IMEI kaydı için kişiye ait pasaportun son iki yıl içerisinde başka herhangi bir cihaz kaydında kullanılmamış olması ve kişinin son 1 ay içerisinde Türkiye’ye giriş yapmış olması gerekmektedir. Bu yüzden pasaportun üzerinde giriş mührü bulunmasına ve söz konusu mührün okunaklı olmasına dikkat edilmelidir.

Maliyeden parayı yatırdınız önemli bir nokta lütfen imei numarasını birkaç kez kontrol ediniz.

Bu işlemleri bitirdiniz ve imei sorgulama sitesine geldiniz ve kayıt işlemini kontrol etmek istiyorsunuz aşağıdaki ifadeyi güzelce okuyunuz lütfen

Abone kayıt merkezlerince İşlemi tamamlanan cihaz www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php ” internet adresinde yapılan sorgulamasında “IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış ancak, Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır” olarak görünmektedir.

Cep telefonu cihaz kaydı ile ilgili bütün sorularınızı bu konu altında yer alan yorum bölümümüzden sorabilirsiniz.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica