Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Whatsapp Şifreleme Özelliği

9 Nisan 2016
22 kez görüntülendi

WHATSAPP ŞİFRELEME ÖZELLİĞİ

İnsanların yeni şeylere ihtiyaç duyması sayesinde teknoloji her geçen gün hızla gelişiyor. Yıllar öncesinde oda büyüklüğünde olan bir bilgisayar şimdilerde çantamızda taşınabilecek bir hale geldi. Yıllar öncesinde sadece konuşma işlevi gören cep telefonları şimdi ise adeta bir bilgisayar oldu ve cebimize girdi. Haliyle gelişen teknoloji cep telefonlarını da etkiledi. Neredeyse bir bilgisayarın yaptığı her işlemi cep telefonuyla rahatlıkla yapmaktayız. Bırakın sadece konuşmayı; mesaj, görüntü hatta video dahi gönderebiliyoruz. Bu işlemleri yaptığımız en önemli programlardan biri ise Whatsapp.

whatsapp

Whatsapp, internet bağlantısına sahip olan telefonlarda konuşma, mesajlaşma ve veri gönderme işlemlerini yerine getiren en yaygın program. İşin en güzel tarafı ise bunları çok pratik şekilde yapmaya imkan sağlaması. Değişen hayat şartları ve gelişen teknoloji elbette bu programları da etkiliyor. Bu nedenle de her geçen gün bu uygulamaya yeni bir özellik ekleniyor. En önemli nokta ise bu yeni gelen özelliklerin ihtiyaca cevap vermesi. En son gelen mavi tik özelliği gündemi oldukça meşgul etti. Karşı taraf mesajını gördüğünden çift mavi tik yanıyor. Bu birçok mecrada gündem oldu. Karşı tarafa iletim konusunda oldukça olumlu bir yenilik oldu. Fakat günümüzün bir önemli sorunu daha var. Güvenlik. Şimdilerde şifre kırmak ve özel bilgilere ulaşmak çok zor değil. Telefon üzerinden mesajlaşmak da bunlara dahil. Kimse mesajlarının başkalarının eline geçmesini istemez.

whatsapp-sifreleme

Güvenlik konusunda whatsapp bir yeniliğe imza attı. Kullanıcılarına yeni bir şifreleme özelliği sundu. Bu özellik son uygulama güncellemesiyle mümkün olacak. Son gelen güncelleme yapıldıktan sonra iki kullanıcı birbirinin telefonundaki karekodu okutarak mesajlarını şifreleyip koruma altına almış olacak. Bununla birlikte bireyler iletişimlerini daha rahat sağlayacak. Hiç şüphesiz ki bu da whatsappı daha da yukarılara taşıyacaktır.

Whatsapp Şifreleme Özelliği Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica