Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Uzunkum Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

1 Ağustos 2013
647 kez görüntülendi

Şile Uzunkum Plajı Resim

Şile Uzunkum Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir? Adres, Ulaşım ve Harita Bilgileri

İstanbul’un Şile ilçesine bağlı Balibey Mahallesi, Ağlayankaya Caddesi üzerinde bulunan Şile Aqua Beach Uzunkum Plajına nasıl gidilir? Uzunkum Plajı nerede Plaj hakkında adres, ulaşım ve harita bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Şile Aqua Beach plajında bulunduysanız Uzunkum Plajı veya farklı plajlar hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümümüze yazabilirsiniz.

Şile Uzunkum Plajı (Aqua Beach) Nerede, Nasıl Gidilir?

Plaj Hakkında Bilgiler:

En başta plajın girişi tepe üzerinden yapılıyor otomobiliniz ile girişte 10 TL olarak otopark ücreti alınıyor. İçerisi özellikle hafta sonları aşırı kalabalık oluyor bu yüzden aracınıza park yeri bulmak sıkıntı. Otopark ile plajın arası 2 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde plaja giriş Aquabeach kapısından yapılıyor.  İster Aquabeach e ait bölümden, isterseniz ücretsiz olan halk plajı kısmından denize girebilirsiniz. Denizde yosun yok ve çok temiz ama Karadeniz olması nedeniyle aşırı dalgalı bu yüzden yüzmek gerçekten çok yorucu olabiliyor. Fakat dalgalar ile boğuşmak çok zevkli olabiliyor. Yüzme bilmiyorsanız dikkatli olmanızda fayda var.

Aquabeach işletmesine değinecek olursak, Kumsala yakın 1 adet cafe ve barı var ve her türlü fast food tarzı yiyecek, içecek mevcut. Menü fiyatları ise 15 ile 30 TL arasında yemeğe göre değişiklik gösteriyor. Plajda duş, soyunma kabini ve wc ayrıca ücretli fiyatları ise duş 2.5 TL soyunma kabini 1 TL wc 1 TL.

Şile Uzunkum Plajına Ulaşım;

Şile İstanbul’a 60 kilometre mesafededir. İstanbul Avrupa Yakasından ulaşım için Ümraniye Şile çıkış bağlantı yolundan giderek Ömerli istikametinde yeni Şile yolundan devam ederek 45 dakika da plaja ulaşabilirler. Otobüs ile gitmek isteyenler için Üsküdar Merkez ve Ümraniye Merkez’den 30 Dakika ara ile kalkan Otobüsler ile plaja ulaşabilirler.


Adresi: Balibey Mah. Ağlayankaya Cad. Uzunkum Plajı No:2  / Şile / İstanbul

Uzunkum Plajı (Aqua Beach) Resimleri, Fotoğrafları

Uzunkum Halk Plajının denizi nasıl diye merak ediyorsanız yukarıda bulunan resim galerisinden plaj resimlerini inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Plaj hakkında yorum ve görüşlerinizi eksik etmeyin lütfen.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica