Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali 8 Kasım 2009 Tarihinde Cinecity Sinemalarında Başlıyor

4 Kasım 2009
866 kez görüntülendi

Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali 8 Kasım 2009 Tarihinde Cinecity Sinemalarında BaşlıyorÇocuk Filmleri Festivali

Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali 8 Kasım 2009 Tarihinde Cinecity Sinemaları’nın ev sahipliğinde başlıyor. 19 Kasım tarihine kadar sürecek festivalde 25 ülkeden 67 film gösterilecek.

ÇOCUKLARIN ve çocuk kalmayı başaranların festivali İstanbul ve İzmir’de minik sinemaseverler ile yedinci kez buluşacak. Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali’nde bu yıl 25 ülkeden 67 film gösterime girecek.

Festival kapsamında gösterime girecek olan filmlerin biletleri 7TL’den Cinecity Sinemaları gişelerinde ve www.mybilet.com sitesinden satışa çıktı.

İki çılgın kuklanın hikayesinden Afrikalı küçük bir çocuğun hayatına, gizli bir deney için çalışan 10 yaşındaki Frederike ve Fabian’in arkadaşlarını ışınlamak istemelerinden, pek de zeki olmayan itfaiye eri Bob ve erkeksi tavırlarıyla tanınan küçük kız Kika’nın hayatına kadar uzanan birçok farklı filmi, tek çatı altında, Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali’nde izlenebilecek.

Pedagoglar tarafından onaylanan 67 eğlenceli ve eğitici film, 3 yaş ve üzeri tüm çocuklara özel olarak Wings Cinecity Etiler, Wings Cinecity Trio Kozyatağı, Cinecity Olivium Zeytinburnu, İzmir Çiğli Kipa Cinecity ve Beykent Üniversitesi Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde beyazperdeye yansıyacak. Festival kapsamında yer alan, Kolombiya’dan Çek Cumhuriyeti’ne, Hindistan’dan Amerika’ya kadar uzanan ilgi çekici başyapıtlar birçok uluslararası ödüle sahip.

FİLM GÖSTERİMİ YAPILACAK SALONLAR

Wings Cinecity / Etiler 0212 352 16 66

Wings Cinecity Trio / Kozyatağı

0216 315 10 10

Cinecity Olivium / Zeytinburnu

0212 546 96 96

Çiğli Kipa Cinecity / İzmir 0232 386 58 88

Beykent Üniversitesi Sanat Merkezi Sinema Salonu / Beylikdüzü

0212 296 50 16

www.iicff.com www.cinecity.com.tr

Yazma Eserler Başkanlığı kuruluyor

Kültür mirası yazma ve eski harfli basma eserlerin toplanması, korunması ve geleceğe ulaştırılması faaliyetlerinde bulunmak üzere Türkiye Yazma Eserler Başkanlığı kurulmasını öngören kanun tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Tasarıya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak merkezi İstanbul’da kurulacak olan Türkiye Yazma Eserler Başkanlığı için Ankara ve Konya’da bölge müdürlükleri oluşturulacak.

Başkanlık, yazma eser kütüphanelerinin, alanında uzmanlaşmış birimler olarak etkin şekilde hizmet vermesini sağlayacak. Kurum, kültür mirası yazma ve eski harfli basma eserlerin toplanması, korunması, sağlıklı biçimde geleceğe ulaştırılması ile bilim, kültür ve sanat dünyasının hizmetine sunulmasına yönelik faaliyetlerde bulunacak. ? AA

Eskişehir’de 400 sanatçı

15. Uluslararası Eskişehir Festivali, 400’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacağı programına bu akşam başlıyor. Zeytinoğlu Eğitim, Bilim ve Kültür Vakfı ve Eskişehir Kentsel Gelişim Vakfı işbirliğiyle gerçekleşen festivalde bu yıl 9 gün içinde 5 klasik müzik, 1 rock, 1 dünya müziği, 2 Türk müziği konseri, 3 dans gösterisi, 3 tiyatro oyunu, 2 sergi, 4 atölye, 2 söyleşi olmak üzere toplam 23 etkinlik yapılacak. Omri Hadari’nin yöneteği Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın vereceği açılış konserinde Çaykovski ve Şostakoviç’in eserleri çalınacak. Viyolonsel dağarının tanınmış eserlerinden Rokoko Çeşitlemeleri’ni ise eğitimini Almanya’da sürdüren genç viyolonsel sanatçısı Dorukhan Doruk seslendiriyor.

Festival etkinlikleri Anadolu Üniversitesi Spor, Sinema ve Atatürk Kültür Merkezi salonları ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı salonlarında olacak. Etkinliklerin fiyatları 1-12 TL arasında değişiyor.www.eskfest.org

GÜNÜN AJANDASI

Zekai Ormancı anısına

RESSAM Prof. Zekai Ormancı, ölümünden yedi ay sonra kuruluşuna önemli katkısı olan Mine Sanat Galerisi’nde anılacak. 6 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında galerinin Nişantaşı şubesinde eserleri ve atölyesinden sürpriz görseller sergilenecek. Tel: 0212 323 38 13

Mizahın serüveni

MİZAH yazarı-karikatürist ve mizah tarihi araştırmacısı Cihan Demirci’nin hazırladığı görsel sunumlu söyleşi “Mizah Dergiciliğimiz 140 Yaşında”, bugün 28. Tüyap İstanbul Kitap fuarında 16.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Demirci, 1869’dan 2009’a dek süren, 140 yılı bulan mizah dergiciliğinin arka planında soluk soluğa geçen mizah macerasını anlatacak.

277 eser satışta

ANKARA Antikacılık kış sezonunun ilk müzayedesini 8 Kasım’da Ankara Swiss Otel’de düzenleyecek. 277 antika ile klasik, modern ve çağdaş Türk resmine ait önemli eser satışa çıkacak. Bunlar arasında arasında Sultan III. Selim portresi ve Osmanlı gümüş Sakal-ı Şerif mahfazası var. Eserler müzayede gününe kadar Ankara Antikacılık galerisinde görülebilir. Tel: 0312 42 38 91

Ödüllü oyun turnede

GEÇEN yılın bol ödüllü, en sevilen oyunlarından, Günay Karacaoğlu’nun tek kişilik komedisi “Basit Bir Ev Kazası”, 8 Kasım’da Samsun’daki Atatürk Kültür Merkezi’nden yola çıkıyor. Her kadının günlük yaşamında aklından geçenlere, düşlerine ve isteklerine dair dile getiremediklerini cesurca dile getiren oyun, Samsun’dan sonra Giresun, Artvin, Trabzon ve Rize’de sahnelenmeye devam edecek.

Siborglular geldi

BU yıl 6-15 Kasım tarihlerinde üçüncüsü düzenlenecek olan “Amber Sanat ve Teknoloji Festivali” kapsamında, İstanbul Modern’de iki günlük konferans gerçekleşecek ve dört siborg filmi gösterime sunulacak. Türkiye’den 6, yurtdışından 19 sanatçının katılımıyla, sanat ve teknoloji alanında festival düzeyinde gerçekleştirilen ilk ve tek etkinlitüe bugün 12.00, 13.30, 15.00 ve 17.00’de dört siborg filmi gösterilecek.

Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali 8 Kasım 2009 Tarihinde Cinecity Sinemalarında Başlıyor Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica