Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Ulus Parkı Turistik Mobese Kameraları İzle

30 Nisan 2016
21 kez görüntülendi

ulus-parki

Anadolu Yakası’nın nefis mekânlarından olan Ulus Parkı Mobese, sağ tarafta Boğaziçi Köprüsü, sol tarafta Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile muhteşem bir manzaraya tanıklık etmektedir. İstanbul Boğazı en güzel buradan görünmektedir ve Boğaz’a hâkim bir konumdadır. Park ismini içinde bulunduğu semtten almaktadır ve bulunduğu konum kentin en güzel konumu olarak addedilmektedir. Yürüyüş için, Boğaz manzarasını izlemek için, havanın ve doğanın tadını çıkarmak için gelinen bu park İstanbullular için bir dinlence yeri gibidir. İstanbul’da Boğaz’ı ve yeşili bu kadar kucaklayan ikinci bir alan bulunmamaktadır.

ulus-parki-turistik-mobese-kameralari-izle

 

Eşsiz bir manzarayı bünyesinde barındırdığı için bakımına özen gösterilen mekân, yemyeşil alanları ile insanların uğrak noktalarından biridir. Civardaki semt sakinleri tarafından sürekli ziyaret edilen Ulus Parkı Mobese liseli gençlerin, âşıkların, eş ve dostların buluşma noktası; akşam yürüyüşü yapmak isteyenlerin ve kafa dinlemek isteyenlerin vazgeçemedikleri bir dinlence yeridir. Bebek arabası ile çocuklarına temiz hava aldırmaya gelen annelerin, huzuru tatmak isteyen amca ve teyzelerin, hafta sonları yaş profili biraz dada yükselen tonton dede ve ninelerin en uğrak yeri bu parktır.

İstanbullular için en güzel piknik alanları Ulus Parkı Mobese sınırları içerisindedir. Ulus Belediyesi bu konuda gerekli çalışmalarıyla parkın bakım ve temizliğine çok dikkat etmekte ve parkın dört mevsim canlı kalmasında büyük bir özveri göstermektedir. Ulus Parkı’ndan Üsküdar, Topkapı Sarayı ve Boğaz Köprüsü eşliğinde güneş batımını izlemek isteyenler yılın her mevsiminde parka akın etmektedir. Park etrafındaki lokanta ve restoranlar ise parka gelenler için müthiş ziyafetler hazırlamakta ve bu ziyafetler eşliğinde doğa ile iç içe kalan insanlar dinlenmiş olarak evlerine dönmektedir. Sadece park demekle yetinilmeyecek bu mekan aslında bir panoramanın da kendisidir.

Ulus Parkı Mobese Kameraları İzle

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica