Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

Tekirdağa Yakın Tatil Yerleri

28 Nisan 2013
888 kez görüntülendi

Tekirdağa Yakın Tatil Yerleri – Tekirdağa Yakın Cennet Köşeleri

Tekirdağ'a Yakın Tatil Yerleri

Güzel ülkemizin dört bir köşesi doğal güzellikleri ile meşhurdur fakat günlük hayatın getirdiği yoğun iş mesaisinden sebep kafamızı kaldırıp bu güzellikleri çoğu zaman vakit ayıramıyoruz.

Tekirdağa yakın tatil yerleri, Cennet köşeleri yazımızda güzel ülkemizin nadide şehirlerinden yalnızca birisi olan Tekirdağ’ın en güzel tatil yerleri, cennet köşelerini sizlere tanıtmaya çalışacağız. Buyurun Tekirdağa Yakın Tatil Yerleri konumuzu okuyun yorumlarınızı eksik etmeyin.

Tekirdağa Yakın Tatil Yerleri, Tekirdağ Cennet Köşeleri

Kumbağ Tatil

kumbağ halk plaji

Kumbağ sahil olsun denizi olsun genellikle çok temizdir. Kumbağ denizinin temziliğinden ötürü uluslar arası mavi bayrak (Temiz Su-Deniz) ödülü almıştır. Tatilcilerin tercih ettiği Kumbağ beldesi Marmara’nın parlayan incisi olarak isimlendirilir. Altın Kumu,  Masmavi Denizi ve Yemyeşil Ormanıyla keşfedilmeyi bekleyen bir Cennet köşesidir.

Şarköy Tatil

tekirdağ şarköy murefte

Şarköy ilçesi Ülkemizin en uzun 31. dünyanın ise en uzun 62. kumsalına sahiptir. Şarköy ilçesi 60 km uzunluğundaki sahilleri ile deniz, balık, üzüm, şarap ve karides diyarıdır. Turizm yönünden eşsiz bir hazine, bir cennet olan Şarköy ilçesi sahillerinin ve denizlerinin temizliği ile dikkati çeker. 5 sene üst üste denizi ve kumsalıyla mavi bayrak almaya hak kazanmıştır. Aynı başarıyı 2012 yılında göstermiştir. İklimi ve denizin üstünlükleri yöreye ayrı bir özellik katar. Kıyılarındaki turistik konaklama yerleri, motelleri, otelleri, kamping ve deniz siteleri her geçen gün artarak devam etmektedir. Çevre il ve ilçelerden, yabancı ülkelerden gelen turistlerin uğrak yeridir. Nüfusu kış aylarına oranla 30-31 kat kadar artmaktadır. Şarköy gece hayatı ile diğer tatil yerlerinden çok daha büyük bir ayrıcalığa sahiptir.Birçok disko ve pub bulunan Şarköy eğlenmek için gelen turistlerinden tercih ettiği bir yerdir.

Marmara Ereğlisi Tatil

marmara ereğlisi deniz kumsal

Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri, damakta tat bırakan lezzetleriyle Marmara Ereğlisi farklı bir ailelere ve tatilcilere sıcak bir tatil ortamı sunuyor. Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri, damakta tat bırakan lezzetleriyle Marmara Ereğlisi farklı bir tatil deneyimi için vazgeçilmez bir cennet köşesidir.  Tekirdağ’a bağlı Marmara Ereğlisi İstanbul’a yakınlığı ve ulaşım kolaylığı ile hoş bir haftasonu geçirebilecek ideal tatil yeridir. Sahil şeridinde oluşan ilginç kaya yapısı uzayda bir başka gezegende olduğunuz hissine kapılmanıza neden olacak kadar etkileyicidir. Açık hava müzesi görünümündeki bölgedeki kayalara halk arasında ”Kına Taşı” deniyor. Ördek kafası, köpek, kaplumbağa veya tekerlek biçimli taşların yanı sıra ”Güngörmez Mağarası”, dehliz ve galeriler ilginizi çekecek.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica