Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Tekirdağ Devlet Hastanesi Randevu Alma Sistemi

14 Kasım 2009
3.881 kez görüntülendi

Tekirdağ Devlet Hastanesi Randevu Alma Sistemi

Sitemiz aracılığı ile Tekirdağ Devlet Hastanesinden Online  Randevu Alabilirsiniz.

Tekirdağ Devlet Hastanesi Online randevu alabileceğiniz polikliniklerin listesi aşşağıdadır.

Göğüs Cerrahi,Acil Servis , Göz,Aile Planlaması , İç Hastalıkları (Dahiliye),Anestezi , Kadın Hastalıkları ve Doğum (Nisaiye),Beyin ve Sinir Cerrahi , Kardiyoloji ,Cildiye , Kalp ve Damar Cerrahii, Çocuk Hastalıkları , Kulak Burun Boğaz (KBB), Çocuk Cerrahi , Nöroloji, Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye) , Ortopedi ve Travmatoloji,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Ruh Sağlığı ve Hastalıkları (Psikiyatri),Genel Cerrahi , Üroloji (Bevliye),Nefroloji , Radyasyon Onkolojisi, Plastik Cerrahi , Gastroenteroloji,Aile Hekimliği , KETEM, Göğüs Hastalıkları , Tekirdağ Devlet

Hastanesi Randevu Alma Sistemi Aşşağıdaki Gibidir.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

http://www.hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/index.jsp?saglikKurumuHastaneKodu=1053

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

MHRS’nin amaçları nelerdir?

 • Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
 • Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması. —
 • MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

MHRS Pilot Uygulaması

MHRS; pilot uygulama kapsamında Erzurum ve Kayseri illerinde uygulanmaya başlamıştır. Pilot uygulama boyunca gözlem yapılacak ve ardından tüm Türkiye’ye yaygınlaştırma süreci başlayacaktır. Bu kapsamda 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren Yalova ilinde MHRS uygulamasına başlanılmıştır.

Randevu nasıl alınır?

 • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
 • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
 • Vatandaş Erzurum veya Kayseri illerinden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
 • Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Randevu nasıl iptal edilir?

 • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.
 • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
 • Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

NOT:VATANDAŞ KENDİSİNE VERİLENEN RANDEVU ZAMANINDAN 30 DAKİKA ÖNCE İLGİLİ HASTANENİN MHRS HASTA KABUL BÖLÜMÜNE BAŞVURUR.

DETAYLI BİLGİ : http://www.saglik.gov.tr/TR/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFF88F742D0D7112516B09426E0F9E5145

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ UYARILARI DİKKATLİCE OKUYUNUZGÖZ, ÇOCUK, ORTOPEDİ ve KADIN DOĞUM POLİKLİNİKLERİNİN

RANDEVU İŞLEMLERİ 16:00′ DAN SONRA BAŞLAMAKTADIR. DİĞER POLİKLİNİKLERİMİZDE DE SORUN YAŞAMAMANIZ İÇİN WEB SAYFAMIZI GÜNLÜK OLARAK TAKİP ETMENİZİ ÖNERİRİZ.

RANDEVU İŞLEMLERİNİZE BAŞLAMADAN ÖNCE LÜTFEN BURAYA TIKLAYARAKPOLİKLİNİK DOKTOR LİSTESİNİ İNCELEYİNİZ.

RANDEVULAR SADECE TAM GÜN POLİKLİNİK YAPAN DOKTORLARIMIZ İÇİN AÇILMAKTADIR.

ÖNEMLİ DUYURU : RANDEVULARDA SIRA NUMARALARI ESAS ALINARAK HASTA KABULÜ YAPILMAKTADIR. RANDEVU ALAN HASTALARIMIZDAN RANDEVU SAATLERİNİ BAZ ALMAMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

Herhangi bir sebepten dolayı gelemeyeceğiniz randevularınızı en geç randevu günü saat 06:00‘ a kadar T.C. kimlik ve doğum yılınız ile sisteme tekrar giriş yaparak lütfen iptal ediniz. Kayıtlı randevunuza gelemediğiniz takdirde randevu uygulamasından yararlanmanız 15 gün engellenecek ve Takip Numarası alındığından dolayı ECZANELER tarafından tahsil edilen 8 TL muayene katkı payı hanenize işlenmiş olarak kalacaktır.

Randevu alma işleminiz tamamlandıktan sonra kontrol için T.C. kimlik ve doğum yılınız ile sisteme tekrar giriş yaparak randevunuzu aldığınızdan mutlaka emin olunuz.
DMCA.com

Yorumlar

 1. emre diyor ki:

  bi randevu alamadık intarnetten :D

 2. ogan diyor ki:

  182 nolu telefondan ağız ve diş hastalıklarından randevu aldım

 3. mehtap diyor ki:

  en iyi hastane burası bence diğer hastanelerin dotorları gibi değil ilgililer

 4. Kemal diyor ki:

  akpli sen çok biliyorsun burası siyaset yapacak yer değil ekle beni msn ye sana akp nin ne mal olduğunu tek tek anlatayım bu arada tüm hastalarımıza geçmiş olsun arkadaşlar.

 5. AKP'li diyor ki:

  mhrs sistemi süper olmuş eskisi gibi uğraştırmıyor akp çalışıyor işte size kanıtı

 6. süleyman şen diyor ki:

  yaklasik bir saatten beri internet uzerinden randevu almaya caliştim ama bir turlu alamadim acaba sistemiznide bir sorun mu varr.iyi aksamlar

 7. Melih diyor ki:

  Tekirdağ devlet hastanesi dahiliye bölümünden 14 ekime randevu almak istiyorum

 8. sevim diyor ki:

  dahiliyeden 25 eylüle randevu istiyorum nasıl randevu alabilirim lütfen bilgi verin

 9. hasan diyor ki:

  cildiye bölümüne randevu almak istiyorum yarın için teşekkürler.

 10. zeynep özalp diyor ki:

  gerçekten temiz hastahaane

Yorum Yaz

Yandex.Metrica