Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Taina bien aime oyunu

1 Nisan 2010
1.306 kez görüntülendi

Taina bien aime oyunu

Bu bilgisayar oyunu başta kadınlar olmak üzere çoğu kişinin tepkisi sonucu oyun raflardan kaldırılma kararı alındı. İşte Taina Bien-Aime oyunun detayları.

Dünyada hızla yayılan bilgisayar oyunu kadınlar başta olmak üzere birçok kişinin tepkisini topladı. CNN’in haberine göre oyun bir tren istasyonunda bir genç kızın oyuncunun yanına yaklaşıp “Yardımcı olabilir miyim?” demesiyle başlıyor.

Taina Bien-Aime resimleri video
O andan itibaren oyuncu kıza saldırıyor, kendisini trende takip ediyor ve hatta köşeye sıkıştırıp defalarca tecavüz ediyor. Oyunun bir safhasında kız hamile kalıp oyuncu tarafından kürtaja bile zorlanabiliyor. Oyunun mantığı şu: Bu kız oyuncuyu kendisini trende taciz etmekle suçluyor, oyuncu da intikam almaya çalışıyor.

Dolayısıyla özellikle uluslararası kadın hakları gruplarının oyuna tepki göstermesi kaçınılmaz. Taina Bien-Aime oyunun dünyanın her yerinde raflardan kaldırılmasını sağlamış. Equality Now isimli örgütün sözcüsü olan Bien-Aime, “Bu oyunun piyasada asla olmaması gerek” dedi. Ancak yaşanan tartışmalar oyunun internet üzerinden hızla yayılmasına neden oldu.

DMCA.com

Yorumlar

  1. hang diyor ki:

    eyv emeğine sağlık

Yorum Yaz

Yandex.Metrica