Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Sünnetten Sonra Banyo

16 Temmuz 2010
2.907 kez görüntülendi

Sünnetten Sonra Banyo

Çocuğunuzu sünnet ettirdiniz eve getirdiniz ve sünnetten sonra 72 saat yani 3 gün geçti ve merak ediyorsunuz acaba çocuğumu banyo yaptırabilirmiyim? sünnetten sonra çocuğumu yıkamak zararlımı? hayır değil çocuğunuzun yarasının daha çabuk iyleşmesi için banyo şart ama dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var buyrun o detayları inceleyelim.

Sünnetten 72 saat sonra (üç gün) çocuk, ılık sabunlu su içine oturtularak baştan aşağıya, on dakika kadar mutlaka banyo ettirilmelidir. Bu banyo yara için çok faydalı olduğundan kesinlikle ihmâl edilmemelidir.

Ayrıca ;

sünnetten sonra çocuğa banyo yaptırmak

Çocuk tamamen iyi olduktan sonra sünnet bölgesini sık sık sabunlu su ile yıkayıp kurulaması öğretilmelidir. Çünkü, özellikle şişman olan çocuklarda genellikle pipi vücut içersinde durduğundan bu bölgede pislik toplanır ve çocuğun rahatsızlanmasına sebep olabilir. Temizlik çok önemlidir. Sünnet tamamen iyi olduktan sonra bile bu temizliğe dikkat edilmezse sıkıntılar olabilir. Sünnet tamamen iyi olduktan sonra özellikle sünnet yaparken “bitik var” dediğimiz çocuklar ve şişman olan çocuklar mutlaka son bir kontrole getirilmelidir. Çünkü, onlarda giderilmesi gereken yapışmalar olabilir.

Kaynak : http://sunnetci2.blogspot.com/2007/01/snnetten-sonra-yapilmasi-gereken-iler.html

DMCA.com

Yorumlar

  1. İlknur dedi ki:

    Çok teşekkür ederim çok güzel açıkladınız 5 aylık oğlumu sünnet yaptırdım 21 gün banyo yaptırma dedi bana

  2. Çetin dedi ki:

    keşke kimse hastalanmasa herkez sağlıklı olsa ne kadar iyi olurdu

Yorum Yaz

Yandex.Metrica