Son Dakika Deprem Oldu 19 Mayıs 2011

19 Mayıs 2011
1.081 kez görüntülendi

Son Dakika Kütahya Simav’da Deprem Oldu 19 Mayıs 2011

Kütahya’nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Afyonkarahisar’da da hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15’te, merkez üssü Kütahya’nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

Bu arada, ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumunun internet sitesindeki verilere göre, Türkiye’nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, Kütahya’ya 77, Bursa’ya 121 ve Balıkesir’e 123 kilometre mesafede olduğu belirtildi.

ARTÇI DEPREMLER
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15’te Simav’da kaydedilen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından Kütahya-Şaphane’de saat 23.36’da 3.9, saat 23.41’de ve saat 23.43’te 4 büyüklüğünde üç sarsıntı meydana geldi.

Bu arada depremin Uşak, İzmir Manisa, Edirne ve ilçelerinde de hissedildiği bildirildi.

Art arda yaşanan sarsıntılardan sonra Simav ilçesine, Kütahya ve çevre ilçelerden ambulanslarla sağlık ekipleri gönderildi.

İlk belirlemelere göre, ilçe merkezi, belde ve köylerde can kaybı bulunmuyor. Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) bağlı bir binanın yıkıldığı, ancak binada kimsenin bulunmadığı, bazı binaların camlarının kırıldığı öğrenildi.

İlçe genelinde telefonların çalışmadığı, elektriklerin de kesildiği belirtildi.

İnegöl’de deprem sırasında paniğe kapılarak kalp krizi geçiren bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

DMCA.com

Yorumlar

 1. YANCI ÇAKI diyor ki:

  GECMİS OLSUN KARDAS

 2. Yaşar Aksoy diyor ki:

  KÜTAHYADA DEPREM

  Kütahya’da deprem oldu
  SİMAV’ın gülleri soldu
  Siyanür’ün tehlikesi
  Acı boyutları buldu…

  Bütün Kütahyalılara geçmiş olsun dileğiyle..

Yorum Yaz

Yandex.Metrica