Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

Şile Ve Ağva Plajları ve Gezilebilecek Yerler

1 Haziran 2016
43 kez görüntülendi

 

sile-ve-agva-plajlari

 

İstanbul’a yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta olan Ağva Şile’nin köylerinden ya da sahil yollarını kullanarak ulaşabileceğiniz saklı bir cennet. İstanbul’a yakın olması nedeni ile hafta sonları şehrin kalabalığından kaçmak isteyenlerin uğrak yeri olan Şile ve Ağva piknik ve deniz için ideal yerlerden biri. Şile Ağva arasındaki ormanın yeşili de ciğerlerinize rahat bir nefes aldırtacak.

Halk plajlarına sahip Şile ve Ağva’nın girişleri ücretleri olsa da hepsinde şezlong ve şemsiye hizmeti bulunmuyor. Fakat tedarikli giderek tertemiz bu denizde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

sile-plajlari

Şile sahil yolunda ilk karşınıza çıkan plaj Sahilköy Plajı olacak. Genellikle bungalov evlerin bulunduğu bu plaj kampçılar için ideal yerlerden biri.

Oldukça uzun bir kumsala sahip olan Sofular Plajı da tedarikli gitmeniz gereken plajlardan biri. Denizi derin olmayan plajın kumu da oldukça ince.

Şile Halk Plajı ihtiyacınız olan her şeyi karşılaması anlamıyla adının hakkını veriyor. Denizi sakin olan bu plaj diğerlerine göre daha kalabalık. Ağva Halk Plajı da aynı özelliklere sahip fakat denizinin fazla dalgalı ve akıntıların olması nedeni ile çocuklu aileler için pek ideal değil.

agva-plajlari

Diğerlerine göre daha küçük, yüzmek için değil ama dalga seslerini dinleyerek bir kahvaltı yapmak ya da uykuya dalmak için Kabakoz Plajı da huzurlu bir hafta sonu geçirmeniz için tercih etmeniz gereken yerlerden biri.

Karadeniz kıyısında yer alan bu yerleşim yeri sahil kıyısı boyunca hırçın dalgalara ev sahipliği yapsa da Şile’den sahil yolunu takip ettiğinizde karşınıza Kilimli Koyu çıkıyor. Beyaz kumla kaplı kumsalı ve mavinin birkaç tonuyla buluşan denizi ile Kilimli Koyu turistlerin ilgisini çekiyor.

Doğal plaja sahip bu bölgede her ne kadar sahillerde cankurtaranlar olsa da denizin Karadeniz olduğunu unutulmamalı ve özellikle çocuklu bir aileyseniz dikkat etmelisiniz.

Şile Ve Ağva Plajları ve Gezilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica