Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Şile Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler

2 Haziran 2016
29 kez görüntülendi

 

sile-denize-girilebilecek-yerler

 

İstanbul’luların hafta sonu şehrin gürültüsünden kaçıp uzaklaştığı, tüm stresimizi atabileceğimiz, masmavi deniziyle Şile, gerçekten gezip görülmesi gerekli bir yer. İstanbul’dan çok uzaklaşmadan, günübirlik bile gidebileceğiniz Şile, yeşilliği ve deniziyle hafta içinin tüm stresimizi üzerimizden atabileceğimiz bir yer. Karadeniz’in temiz ve asi denizi kıyısında yer alan Şile, plajlarıyla da adından söz ettiriyor.

istanbul-sile-deniz

Şile’de nerelerde denize girebiliriz derseniz, çok fazla seçeneğimiz var. Kumbaba Plajı, meşhur kumu ve upuzun plajıyla en tercih edilen plajlardandır. Kamp yapmayı sevenler içinde geniş kamp alanlarıyla dikkat çekicidir. Adını gazetelerden çok sıkça duyduğumuz Ağlayankaya plajı, akıntılı bir bölgede olmasından dolayı, mutlaka yüzme bilenlerin tercih etmesi gerekli bir yerdir. Plajı dar olup, dalgaların çok yoğun olduğu bir plajdır. Diğer bir plajımız, Uzunkum plajı ise, adından da anlaşılabileceği üzere upuzun bir plaja sahiptir, özellikle hafta sonları kalabalığın çok yoğun olduğu Şile’de nispeten rahat edilebilecek bir yerdir. Sofular Plajı, Sofular Köyünün içerisinde yer alan plaj, hafta sonu kalabalıktan ötürü uzak durulması gerekli bir yerdir. Hafta içi ise sessiz, sakin, genellikle piknikçilerin tercih ettiği bir mekândır. Son olarak Şile Halk Plajı diğer adıyla, Ayazma Plajı, İstanbul’luların hafta sonu çok fazla tercih ettiği bir plajdır. Merkezde olması nedeniyle, ulaşımın kolay olması, girişte ücret alınmaması Plajın her zaman kalabalık olmasına yol açmaktadır. Her ne kadar kalabalık olsa da, mavi bayraklı bir plaj olması ilginçtir. Sit alanı olarak korunması nedeniyle, plajın temiz olduğu söylene bilinir. Tüm Şile plajlarında olduğu gibi bu plajda da sıkça boğulma olaylarına tanıklık edilir. Karadeniz’in akıntılı ve dalgalı denizi nedeniyle, her ne kadar sahillerde cankurtaranda bulunsa, çok fazla kalabalık nedeniyle boğulmaların çok fazla olduğu görülmektedir.

sile-plajlari

İstanbul’dan 1 saatte rahatla ulaşabileceğiniz Şile, kumsalları, plajları, doğal güzellikleri ve şelaleleri ile hafta sonlarınız için vazgeçilmez bir kaçış olacaktır.

 

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica