Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Şile Plajları Nasıldır ?

24 Haziran 2013
1.278 kez görüntülendi

Şile Ağva Plajı Nasıldır

Şile Plajları Nerede ve Nasıldır ? 

İstanbul’a yakın en güzel tatil mekanlarından birisi olan Şile, Karadeniz’in o tertemiz denizini ve havasını taşımaktadır. Yerlileri gayet sıcak kanlı insanlar olduğundan, tatile gittiğinizde insanlarla hemen kaynaşır yabancılık çekmezsiniz. Tatil köyleri ve otellerinin yanı sıra, meşhur olduğu diğer bir yönü de plajıdır.

Özellikle şehrin kalabalıklığından ve yoğun iş temposundan bir gün olsun uzaklaşmak isteyenlerin mekanı Şile plajı, sizleri yeşille mavinin buluştuğu noktaya getiriyor. Birbirinden güzel mekanların, kafe ve restoranların bölümlere ayrıldığı Şile plajı’nda, dilediğiniz bölgede şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Fiyatlar mekanın kalitesine ve kişi sayısı gibi detaylara bağlı olarak değişiklik gösterse de, ortalama 20 TL ile 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Genellikle şezlonglar, denize oldukça yakın mesafede kurulu olduğundan, sıcakladığınız her an denize girmek ve serinlemek mümkün Şile’de. Onun yanı sıra, istediğiniz her an soğuk bir şeyler içerek serinlemek de elinizde. Güzelliği ve kalitesi ile Bodrum sahillerini aratmayan Şile sahili, her yaz birbirinden farklı işletmeleri ile hareketleniyor.

Şile’de nereden hangi plajdan denize girilir diyorsanız, bu sorunun cevabı nereden girmek istediğinize göre değişir. Şile’nin merkezinden denize girmek isterseniz, Kumbaba mevkiinde yer alan, İkinci Bahar adlı restoranın yanındaki tatil yerinin plajından yararlanabilirsiniz. Giriş, kişi başı ya da arabalı olarak farklı ücretlendirilmektedir. Servisi ve hizmeti oldukça kaliteli olan mekanda, şezlonglar da denize ne uzak ne yakın mesafede konumlandırılmış. Şile’ye giderseniz, plaj için burayı tercih edebilirsiniz.

Şile Plajları Nasıl

İskele tarafındaki sahilleri de düşünebilirsiniz. Ancak özellikle hafta sonları, iskeleye yaklaştıkça kalabalık artıyor, bu nedenle illa iskeleye yakın bir yerden denize girmek istiyorsanız hafta içi günleri tercih edebilirsiniz. Hafta içi çalışıyorum, hafta sonu gidebilirim diyorsanız da, biraz önce bahsettiğimiz mekanı ya da sahil yolu üzerindeki plajları tercih edebilirsiniz.

Şile Plajları Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Ayazma Plajı : Halk plajı olarak bilinir. Kumsalın genişliği fazla olup, hafta sonları en yoğun plajdır. İlçenin hemen girişinde bulunur.

Kumbaba Plajı : Sağlığa yararlı bir kumu olduğu bilinir. Tatilciler yalnızca denize girmek için değil, faydalı kumundan yararlanmak için kendilerini sahildeki kumlara gömerek şifa bulacaklarını düşünürler. Kampçılara’da  hizmet veren plajın otopark dahil ücreti kişi başı 10 TL’dir.

Ağlayankaya Plajı : Şile İlçesinin merkezde, Balıbey mahallesinde yer alan, mavi bayraklı temiz bir plajdır.

Uzunkum Plajı : 1 kilometre uzunluğundaki sahil, ilçe merkezine uzak olduğundan dolayı diğer kumsallara göre daha az kalabalıktır. Sakin bir gün geçirmek isteyenler için idealdir.

Sofular Plajı : Sofular Köyü’nde yer alan plaja, ulaşım için ilçeye girişte bulunan ilk sapaktan sola dönülerek 1 km daha giderek varabilirsiniz.

Akçakese Koyu : Şile İlçesi Ağva sahil caddesi üzerinde, 16. km bulunan çok güzel ve meşhur bir koydur.

Mavi Koy : Ağva yolu mevkiinde İmrenli Köyü’nde yer alan, çok fazla kalabalık olmayan sakin bir plajdır.

Şile plaj resim

Şile Beach Club İsimleri ve Adresleri

Aqua Beach
Adres : Balibey Mah. Ağlayankaya Cad. Uzunkum Plajı No:2
Tel : 0 216 711 02 98
www.sileaquabeach.com

Life Beach Club
Adres : Balibey Mah. Ağlayankaya Plajı No : 2
Tel : 0 216 711 07 27
Web : www.silelifebeach.com

Rüya Beach Cafe
Adres : Kordon boyu caddesi, Ayazma Plajı No:2
Tel : 0 534 259 04 49
www.sileruyabeachcafe.com

Giriş ücretleri 35 ile 50 TL arasında hafta içi ve hafta sonu olmak üzere değişiklik göstermektedir.

Günü birlik değilde 1 – 2 haftalık tatile çıkacaksanız Şile Otel ve Pansiyon Fiyatları konu başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederim.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica