Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Seferihisar Plajları Denize Girilebilecek Yerler

14 Haziran 2016
104 kez görüntülendi

 

İzmir Seferihisar

 

İzmir’in Seferihisar ilçesi, doğal bir güzellik barındıran ve huzur vaat eden yerlerden. Yaz aylarında kalabalıklaşan bölgenin denize girilebilir birçok yeri de mevcut. Teos antik kenti ile komşu olan ve bu sebeple turist çekmeyi de başaran bölgenin denize girilebilen en önemli plajı Emeksiz plajıdır. Doğal bir koy içerisinde bulunan bu bölge, Teos ile sınır olmakla beraber yumuşak bir kum ve temiz bir deniz ile keyifli anlar için sizi beklemekte. Sığacık taraflarına da yakınlığı ile bulmakta zorlanmayacağınızı da belirtmek gerek. Plajda kafe hizmetinin de verildiğini söyleyebiliriz. Kaldı ki Teos’a yakın oluşu civarda birçok hizmet veren firmanın da olduğu anlamına geliyor. Kısa mesafe yürüyüşlerle hepsine ulaşmak mümkün.

Biraz daha kuzeye gidildiğinde ise Teos Club plajı sizleri beklemekte. Teos kamp ve piknik alanı ile de arasında çok kısa bir mesafe bulunmaktadır. Club Resort Atlantis’in yanı başındaki Küçük Akkum Plajı ise mavi ve yeşilin muhteşem ahengi dediğimiz türden bir doğal güzellik olarak sizleri bekliyor. Sığacık marinada bulunan plajlar da gayet keyifli anlar geçirmeniz için biçilmiş kaftan.

İzmir Seferihisar

Zümrütevler sitesi ise güney kısmında denize girmek isteyenlere hizmet vermekte ve Elmastaş ve Başkent gibi sitelere de hizmet vermektedir. Güneye şeridinde ilerledikçe de daha tenha, gürültüsüz plajları, denize girmek için ferah alanları bulmak mümkün ama buralarda duş ve kafe hizmetlerini bulmak oldukça güç.  Doğanbey’e doğru ilerleyince Haritacılar sitesi, Orşal Sitesi, Özlem Sahil evleri civarında, Doğanbey Sakız Ağacı Mevkiine varınca ise, Havacılar Sitesi ve Ürkmez Sağlık Ocağı önü denize girmek için oldukça el verişli ve daha fazla imkan barındıran yerler olarak göze çarpıyor.

Kimisi ücretli olan plajların firmalara ait hizmetleri de mevcut. Keyifli anlar sizleri bekliyor.

Seferihisar Plajları Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica