Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

Sarıgül Elazığ’ın Kalbini Fethetti!.

27 Temmuz 2009
1.060 kez görüntülendi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi adıyla başlattığı parti teşkilatlandırma çalışmalarını yürütmek amacıyla özel bir uçakla Elazığ a geldi.

Havaalanı toplantı salonunda Türkiye Değişim Hareketi ni anlatan Sarıgül, gittiği her yerde şikayetlerle karşılaştıklarını söyleyerek, Ben ülkemi kötülemek için değil sorunlara, şikayetlere çözüm bulmak, derman olmak için dolaşıyorum. Türkiye de nehirler, ırmaklar, bolluk ve bereket var. İnsanlarımız bu bolluk içerisinde neden yokluk çekiyorlar? Buna çare olmak için dolaşıyorum dedi.

Türkiye Değişim Hareketi nin inançlara saygı için,
demokrasiyi sağlamak için, esnaf için ve işsizler için var olduğunu
kaydeden Mustafa Sarıgül, Türkiye nin zengin bir ülke olduğunu ve bu zenginliklerin hakça paylaşılacağını vurguladı. Ankara nın gündeminin başka, Doğu ve Güneydoğu Anadolu nun gündeminin başka olduğunu savunan Sarıgül, yapay gündemlerle gündemi meşgul etmenin anlamsız olduğunu bu bölgelerinin gündemlerinin işsizlik olduğunu ifade etti. Kendi oluşumlarında kadın ve gençlerin yoğun olacağını da belirten Şişli Belediye Başkanı Sarıgül Toplumun
yarısından fazlası kadın ve gençlerden oluşuyor. Gençlerin ve
kadınların olmadığı bir siyasi anlayış düşünülemez şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin Kürt açılımıyla ilgili sorusu üzerine
Sarıgül, Lazlar, Çerkezler, Gürcüler, Kürtler ve Sünniler bizim.
Kürtler üzerinden siyaset yapmayın. Ulusal meseleler üzerinden siyaset yapılmaz, oy peşinde olunamaz. Bu meseleyi Türkiye Değişim Hareketi nden başka kimse çözemez diye konuştu.

Havaalanından konvoyla Yazıkonak Belediye Başkanlığı
binasına geçen Mustafa Sarıgül, Yazıkonak Belediye Başkanı Fikret
Sertkaya ile görüştü. Daha sonra kapı önünde toplanan vatandaşlara seslenen Sarıgül Ana Muhalefet Partisi CHP nin Genel Başkanı Deniz Baykal ı eleştirdi. Sarıgül, uzun yıllardır siyaset yapan Baykal ın artık siyaset yolunun önünü açması gerektiğini dile getirdi.

Buradan Türkiye Değişim Hareketi nin ilk il binasını
ziyaret için şehir merkezine giden Sarıgül, Elazığ daki il binasının
Türkiye deki ilk il binası olduğunu söyledi. Yazıkonak Belediye Başkanı Fikret Sertkaya da Türkiye Değişim Hareketi partileştiğinde, ilk belediyesinin Yazıkonak Belediyesi olacağını belirtti.

Sarıgül, daha sonra Keban ilçesine bağlı Ulupınar köyünde 12. Birvan-Başpınar Piri Davut Şenliği ne katılmak üzere il merkezinden ayrıldı.

DMCA.com

Yorumlar

  1. UMUT BAŞCI diyor ki:

    SEVGİ KAZANACAK GÜLER YÜZLÜ TÜKİYE

Yorum Yaz

Yandex.Metrica