Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Pokemon Go Nasıl Oynanır?

18 Temmuz 2016
100 kez görüntülendi

Bir zamanların efsanevi çizgi filmi olan Pokemon’u bilmeyenimiz yoktur. İşte 90’lı yılların ünlü çizgi filmi Pokemon’un yıllar sonra Nintendo işbirliği içinde yeni bir oyunu piyasaya sürüldü,  Pokemon Go. Her ne kadar yeni çıkmış bir oyun olsa da Pokemon Go’nun piyasaya sürüleceği ve çalışmalar içerisinde bulundukları bilgisi yaklaşık 1 sene önce duyurulmuştu.

Pokemon Go henüz Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’deki AppStore ve GooglePlay Store’da bulunsa da dünyanın her yerinden çevrimiçi mağazalarınızın ülke/bölge ayarını değiştirerek ya da Apk kullanarak çeşitli yollarla akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Peki, Pokemon Go nasıl oynanır işte sizlere bunun cevabı…

Poke-Topu

Pokemon Go’yu akıllı telefonunuza indikten sonra Google Mail (gmail) hesabınızla oyuna giriş yapıyorsunuz. Oyuna başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra karakterinizi oluşturmaya başlıyorsunuz. Kız ya da erkek karakterinizin saç rengini, göz rengini, ten rengini ve kıyafetlerinizi oyunda karşınıza çıkan seçeneklere göre seçebiliyorsunuz.

Ancak oluşturduğunuz karakterin özelliklerini daha sonra oyun içerisinde değiştiremiyorsunuz. Daha sonra oyunun ana ekranında GPS yardımı ile bulunduğunuz bölgenin haritası açılıyor. Siz de tam olarak hangi noktadaysanız o haritanın üstünde görünüyorsunuz. Başlangıç olarak bulunduğunuz noktaya yakın olarak etrafınızda Charmender, Sqiurtle ve Bulbasaur Pokemon’ları beliriyor ve sizden yakalanmanız isteniyor. Pokemonları yakalamak için yakınınızda çıkan Pokemon’a basıp ekranda belirecek olan Poke topu parmağınızla Pokemon’un üzerine atıyorsunuz. Eğer hedefi tam olarak tutturursanız Pokemon’u yakalamış oluyorsunuz. Bu arada Pokemon belirdiğinde yakalayacağınız zaman izin verirseniz oyunda kameranız açılıyor ve Pokemon o an etrafınızda ne varsa onun üzerinde belirmiş oluyor.

Pokemon-Go-Nasil-Oynanir

Pokemon Go’nun en ilginç noktası ise oyunu hareket halinde oynuyorsunuz. Yeni Pokemon’lar yakalayabilmek için çevreyi sürekli gezmeniz gerekiyor. Belli bir seviyeye ulaştıktan sonra oyun sizden takım seçmenizi istiyor ve oyundaki Gym adı verilen noktalarda Pokemon’larınızı savaştırabiliyorsunuz. Ayrıca yol üzerlerinde belirecek olan Poke Stop denilen noktalarda Poke Topu, yumurta ve oyunda bulunan özel gereçleri toplayabiliyorsunuz.

Oyuna ve nasıl oynandığına bakılacak olursa Pokemon Go karşımıza alışılmadık bir oyun sistemi ile gelmiş. Bu nedenle ve Pokemon taraftarının çok olması nedeni ile baya popüler bir oyun haline gelmiş bulunmaktadır.

 

Pokemon Go Nasıl Oynanır? Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica