Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Pokemon Go Çok Yakında Türkiye’de

26 Temmuz 2016
82 kez görüntülendi

Henüz Türkiye ve bazı ülkeler için resmi sürümü olmayan Pokemon Go oyunu yakında bu ülkeler için Google Play ve App Store’a eklenmiş olacak. Kullanıcılarının her geçen gün arttığı bu oyun, oyun severlerin en tutkulu oyunu olmaya aday bir uygulamadır. Android ve iOS gibi akıllı telefonlarda desteklenen Pokemon Go, uzun hazırlık ve üretim sonucunda Temmuz ayında hizmete sunulmuş ve oynanmaya başlanmıştır.

Pokemon-Go-cilginligi

Pokemon Go, henüz bazı ülkelerde resmi olarak sunulmamışsa da bu ülkeler oyunu internet sitelerinden indirip heyecanla oynamaya başlayabilir. Android için Google Play uygulamasına ve iOS için de App Store’a bu oyunun yakında eklenileceği duyuruldu. Oyunu şimdi yüklemek isteyen oyun severler arama motorlarına Pokemon Go indir ya da download yazarak güvenli sitelerden uygulamayı indirip gerekli ayarları yaptıktan sonra oyunu oynamaya başlayabilirler.

Kişiler kendilerine ait bir karakter yaratarak oyuna başlarlar. Daha sonra sokak ve mekanları gezerek Pokemon kartlarını toplarlar ve kendileri için hazırlanan koleksiyonlara eklerler. Bu kartlar hem takas için hem de savaş yapmaları için kullanıcılara gereklidir ve ne kadar çok kart toplanırsa oyunda da o kadar güçlü olunur. Pokemon kartları satın alınarak da koleksiyona konulabilir. Ayrıca Poke kartları da oyunun oynanması için gerekli bir içeriktir.

Pokemon-Go-oyunu

Pokemon Go oyunu, henüz ülkemiz ve bazı ülkeler için kullanıma açılmadı ama kişiler bu oyunu internet servislerinden indirerek oynayabilmektedir. Pokemon Go üreticileri ve yapımcıları, oyunun Google Play ve App Store’a ekleneceğini ve bu oyunun tüm Android ve iOS tabanlar için oynanabileceğini duyurdular. Ayrıca oyunun sık sık güncellenmesi ile bu uygulamadaki hatalar giderilecek ve yeni gelişmeler eklenerek oyunun daha da çok popülerliğinin artması sağlanacak. Pokemon Go, son 1 haftada rekor oynanma sayısı ile en çok oynanan oyun oldu.

Pokemon Go Çok Yakında Türkiye’de Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica