Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Poke Topu Diye Telefonu Fırlatan Gençlere Hazır Olun

26 Temmuz 2016
114 kez görüntülendi

Bütün dünyayı saran Pokemon Go çılgınlığı, giderek yaygınlaşıyor. Sanal ile gerçek dünyayı karıştırabileceğiniz bu bağımlılık yapan oyun, evde işte, dışarda nerde olursanız olun oynayabileceğiniz harika bir oyun. Oyunun amacı karşınıza nerede çıkacağını bilemediğiniz Pokemonları yakalamak.

Oyun nasıl oynanır merak edenler için, oyunu yükledikten sonra, giriş yapıp, karakterinizi seçeceksiniz. İlk pokemonunuzu yakaladıktan sonra, oluşturduğunuz isminizle pokemon yakalamaya devam edeceksiniz. Pokemon kazandıkça karakteriniz güçlenecek ve ustalaşacaksınız. Pokemon Go oyunu gps ile çalıştığından, telefonunuzdaki konum bilgisinin mutlaka açık olması gerekiyor. Karakteriniz sürekli uyarı veren radarla pokemon araması yapacaktır.

Poke-stoplar

Pokemonun size ne kadar uzakta olduğunu gösteren sistemle, pokemonu bulmanız ve yakalamanız artık an meselesi. Poke topunu fırlatarak, etrafınızdaki pokemonları yakalayabilirsiniz. Özellikle gençler Pokemon Go oynarken kendilerini o kadar oyuna kaptırıyorlar ki, poke topu diye telefonunu fırlatan gençlere hazır olun. Elbette oturduğunuz yerden pokemonlara ulaşamazsınız, oyun en eğlenceli sokaklarda oynanıyor bizden söylemesi. Hiç beklemediğiniz anda bir sürü pokemon yakalayabilir, koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

Bu arada parayla da pokemon karakterlerini satın almanız mümkün. Karşınıza çıkan pokemonların halkalarının geniş ve yeşil renkte oluşu, pokemonun olay yakalanabileceğini, dar ve kırmızı renkte halkaya sahip olanların ise zor yakalandığını gösterir. Önemli olan bir diğer unsurda mümkün olduğunca az poke topu kullanarak, pokemonları yakalamanız, bu yüzden falsolu atışlarla, fazla top harcamadan yakalanan pokemonlar son derece kıymetli. Poke toplarını,  Poke stoplardan ve bir üst seviyeye geçtikçe kazanabiliyorsunuz.

Poke-toplari

Oyunun olumsuz diyebileceğimiz tek yanı, telefonumuzun şarjını kısa sürede bitirmesi, bunun haricinde oynaması son derece keyifli, sanal oyunlarla kıyaslandığında ise çok daha farklı bir oyun. Diğer oyunlara göre oynayıcının sosyal yönünü de güçlendirmesi açısından,  Pokemon Go mutlaka denenmesi gereken bir oyun.

Poke Topu Diye Telefonu Fırlatan Gençlere Hazır Olun Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica