Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Pimapen pencere alırken nelere dikkat edilmeli

5 Mayıs 2011
663 kez görüntülendi

Pimapen pencere, panjur alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Evinize yada iş yerinize pimapen penceremi taktırmayı düşünüyorsunuz? pimapen pencere markaları ve fiyatları hakkında bilgi sahibi değilmisiniz? Pimapen pencere ve pajur alırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor aşağıda yazımızda anlattık buyurun hep birlikte inceleyelim pimapen panjur ve pencere alırken nelere dikkat etmeliyiz öğrenelim fikir sahibi olalım.

Pvc pencerelerde kullanılan pencere kolları, cam ve sineklik gibi pencere aksesuarlarının markasıda hem fiyatı hemde kaliteyi artımaktadır. Roto ve hoppe gibi alman malı aksesurlar bulunmaktadır.

Yaptıracağınız pimapen pencere manzaraya bakan bir konumda ise eğer çok geniş açılan kanatlı bir pencere istiyorsanız bu durumda et kalınlığı ve odacık sayısı daha fazla olan içerisindeki destek sacının kalın olduğu modeller tavsiye edilebilir. Pvc pimapen pencere seçerken karşımıza birçok pencere markaları ve modeller çıkar.

İlk önce konusunda uzmanlaşmış üretici firmalardan evimizin durumuna göre yardım almalıyız. Penceremizi yaptıracağımız firmanın işini iyi bilen ve yapan bir firma olması gerekmektedir. Genel olarak pvc pencere pimapen modelleri genişliklerine göre ayrılmaktadır. Buna göre 5 cm, 6cm , 7cm 7,5 cm kalınlığa kadar pvc modelleri bulunmaktadır.

Pvc pencerelerde kullanılan profil ve camlar ses, ısı ve mukavemeti ikisi birlikte sağlamaktadır. Isı yalıtımına yönelik camlarda farklı özellikleri ile müşterilere farklı çözümler üretebilmektedir. Özellikle sıcak bölgelerde konfor cam kullanılması içerisindeki film tabakası ile güneşin ısısının %30-%40 arasında daha az girerek içerinin daha serin olmasını sağlıyor. Isıcam Es ise evin içindeki havanın evin içerisinde kalmasını sağlıyor, caddeye bakan gürültülü yerlerde Akustik Lamine Cam kullanılarak çok etkin bir ses yalıtımı sağlanabilmektedir. PVB’li Lamine Camlar ise güvenliğin gerektiği yerlerde emniyeti sağlamak için kullanılmaktadır.

Kaliteli imal edilmiş bir profil, iyi alınış bir ölçü ve düzgün şartlarda iyi monte edilmiş bir pencere uzun yıllar servis gerektirmeyecektir. Ancak pvc pencereler zamanla ısıya maruz kalması, kullanımla sarkan , esneyen ve benzeri durumlar olduğunda bu müşteri tarafından şirkete iletildiğinde servis aracılığı ile giderilmektedir.

Pvc pencere sistemi seçerken kullanılan malzemenin kalite belgeleride önemlidir. Dikkat etmemiz gereken kalite belgeleri ise TSE, ISO, Avrupa Pencere Üreticileri Fedarasyonuna Üye Olan ve onların kalite standartlarına sahip bir profil seçmemiz profilimizde uzun vadede daha iyi sonuçlar almamızı sağlayacaktır.

Pimapen pencere alırken nelere dikkat edilmeli Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica