Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

PES 2014 “Rld.dll Bulunamadı” Hatası ve Çözümü

16 Aralık 2013
303 kez görüntülendi

Pes 2014 Baslangıç Ekranı Resim

PES 2014 “Rld.dll Bulunamadı” Hatası ve Çözümü

Bilgisayarlarında PES 2014 futbol oyununu oynayanların çoğunlukla karşılaştığı sinir bozucu hatalardan biri olan PES 2014 “Rld.dll Bulunamadı sorununu ve bu hatadan nasıl kurtulacağınızı anlatmak istiyorum bu yazımda siz değerli ziyaretçilerinize…

Oyunun açılmasını engelleyen bu hatanın sebebi genellikle Rld.dll dosyasının, antivirüs programları tarafından trojen, virüs veya zararlı dosya olarak algılandığı sebebi ile bilgisayarınızdan siliniyor. Bu nedenden ötürü Pes 2014 oyununu açmak istediğinizde bu dosyanın bulunamadığı yani “Rld.dll Bulunamadı” hatası yani uyarısı çıkıyor karşınıza. Bu sorundan kurtulmanın yolu silinen dosyanın yerine, veya oyunun kurulu olduğu dizine Rld.dll isimli doyayı atmaktır. 

Dosyayı buradan paylaşmak istemiyorum bazı kişiler virüslü dosya paylaştınız diye arıza çıkarabiliyorlar. Rld.dll isimli dosyayı googleda aratarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki işlemi yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa Antivirüs programınız dosyayı tekrar teklikeli sanarak silmiş olabilir. Antivirüs programınızı kapatarak aynı işlemi tekrarlayınız. Pes 2014 oyununuz sorunsuz olarak açılacaktır.

Antivirüsü kapatmanıza rağmen halen olmadıysa  Rld.dll isimli dosyayı C:\Windows\System32 klasörünün içine bir kopyasını atın. Eğer 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız ayrıca C:\Windows\SysWOW64 klasörüne de atmanız gerekir.

PES 2014 “Rld.dll Bulunamadı” Hatası ve Çözümü Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica