Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Özdere Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler

8 Haziran 2016
178 kez görüntülendi

 

izmir-ozdere

 

İzmir’in Menderes ilçesi sınırlarında yer alan Özdere, yaklaşık 1800 metre uzunluğuyla muhteşem bir plaja sahiptir. 20 metre genişliğinde olan plajda mavi bayrak sahaları ile yaz aylarında en fazla turist akınının olduğu yerlerdendir. Ülkemizde gittikçe artan mavi bayrak sahaları Aliağa’da da bulunmaktadır ve bu temizliği nedeni ile de turistlerin gözdelerindendir. Özellikle orta mahalle plajları incecik kumları ile daha çok kampçılara hitap etmektedir. Yaz sezonlarında canlıdır çünkü turistlerin gelişi ile birlikte farklı bir hareketlilik gözlenmektedir. Ekonomik tatil planları yapanlar için Özdere, son derece ideal bir tatil yöresidir.

ozdere-plaj

İlçede yer alan plaj ve marinalar mavi bayrak sahası olarak uluslararası alanda ödül almıştır.  Sosyal etkinliklerin yaz boyunca devam etmesi tatilciler için daha da keyifli olmaktadır. Piknik alanları ile de belde halkı ve tatilciler doyumsuz bir yaz geçirmektedir. Özdere Orta Mahalle Plajı ile de tatilcilere temiz ve güzel bir tatil yaşatmaktadır.  Güneşlenmenin ve denize girerek serinlemenin adresi olan bu plaj mavi bayrak sahalardandır. Temiz hava, uçsuz bucaksız bir yeşillik ve mavilikle yaz tatilinin ayrıcalıklı yaşamak için Özdere ideal alanlardandır.

ozdere-sahil

Ayrıca mahallenin diğer alanlar da doğal plaj olup incecik kum ve güneş eşliğinde denize girmek bambaşka bir keyfe dönüşmektedir. paralel uzanan bir sahil şeridinde olup buradaki plaj da mavi bayrak sahalardandır. Yaz tatilinin yaşlaştığı günlerde tatil planları yapılmaya başlandı ve tatil için yavaş yavaş rezervasyonlar yaptırılmaktadır.  Özdere’yi düşünenler için burasının eşsiz güzelliklerinin görülmeye değer olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Hem ekonomik canlılıktan dolayı sosyal yaşamın yüksekliği hem de turistik bir belde olan Özdere, temiz ve berrak denizi ile tatil planları arasında yer alabilecek bir mekândır.

Özdere Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica