Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Ösym Cevap Kağıdını Yayınladı

8 Mayıs 2011
810 kez görüntülendi

Ösym Cevap Kağıdını, Anahtarlarını Yayınladı

Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Tarafından yapılan açıklamada 27 MART 2011 Tarihinde yapılan 2011 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS ) ait cevap anahtarı, kağıtlarının internetten online olarak kontrol edilebileceği açıklandı

2011 ÖSYM Cevap Anahtarlarını, Kağıtlarını Tıkla Öğren

http://ais.osym.gov.tr

Sitede işlem yapabilmek için aşağıda sunulan şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Adayların ÖSYM’ye yapacakları Bireysel Sınav Başvuru ve Tercih İşlemleri ile Kayıt Bilgilerini Görüntüleme ve Takip İşlemlerini gerçekleştirmeleri için T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve Şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların Başvuru İşlemleri için T.C. Kimlik Numarası yerine kullanacakları 11 haneden oluşan tanıtım numarasını edinmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların “Aday İşlemleri Sistemine Giriş” alanında Y.U. Numarası Edin işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: https://ais.osym.gov.tr/default.aspx

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica