Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Olivium Çarşamba Nöbetleri Bu Hafta

7 Şubat 2010
538 kez görüntülendi

Olivium Çarşamba Nöbetleri Bu Hafta

Olivium Çarşamba Nöbetlerinde Bu Hafta Sinan Özen Hayranları İle Buluşacak. Yıldızlar, Olivium’da sizlerle kucaklaşıyor…

10 Şubat Çarşamba Günü Saat 17:00’da Sinan Özen Olivium Outlet Center Çarşamba Nöbetlerinde Hayranları ile Her zaman olduğu gibi keyifli bir sohbet gerçekleştirecek.

Olivium Çarşamba Nöbetleri Sinan Özen İmza Günü Hakkında Yorumlarınızı ve Resimlerinizi Eksik Etmeyin…

Sinan Özen Kimdir :

Sinan Özen, Rize, Çayeli’de dünyaya geldi. Babasının işi dolasıyla çocukluğunun bir kısmı İzmit’de geçti. Ailesiyle birlite İstanbul’a yerleşen Sinan Özen, ilk ve ortaokulu burada bitirdi. Ardından lise eğitimi için Rize Endüstri Meslek Lisesi Torna Tasviye bölümüne devam etti.

Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a dönerek mesleği ile ilgili iş girişimlerinde bulundu. Ancak lise döneminden başlayan müzik sevgisi onu başka yönlere kaydırdı. 1981 yılında bir gazetenin açmış olduğu ses yarışmasına katıldı. Ancak yarışmayı kazanmasına rağmen istediği fırsatlar önüne gelmedi. Daha sonra bir arkadaşı vasıtasıyla tanışmış olduğu Süheyla Altmışdört‘ten nota ve solfej dersleri almaya başladı. Ardından Udi İrfan Özbakır‘dan ud ve nota dersleri ladı. Hocalarının desteği ile 1982 yılında İstanbul Devlet Konservatuvarı’na girdi.

Profesyonel müzik yaşamına 1989 yılında “Rüyalarım Olmasa” adlı albümle girdi. Okey Plakçılık ile anlaşan sanatçı bu şirketten 8 albüm çıkardı. Bu albümlerde onu üne kavuşturacak “Öpsene Beni”, “Ölürüm Yoluna”, “Sigaramın Dumanı Sen” ve “Evlere Şenlik” gibi parçalarla kısa zamanda müzik dünyasında kendine yer edindi.

1998 yılında Akbak Plakçılık’a geçtikten sonra burada “Tek Başına”, “Serseri Gönlüm”, “Gitsem Uzaklara” ve “Islak Islak” albümlerini çıkarttı. Sanatçının en son 2007 yılında Sinan Plakçılıktan “Ödün Vermem” adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldıDMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica