Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

Okmeydanı’nda Bomba Patladı

3 Mayıs 2010
652 kez görüntülendi

Okmeydanı’nda Bomba Patladı

1 mayıs bayram havasında geçti bu mayıs ayına olaysız girdik derken İstanbul’un olayları eksik olmayan semti okmeydanı’nda  ses bombası patladı. Okmeydanı Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde Patlayan bomba paniğe yol açtı.

İstanbul Okmeydanı’nda patlayan bomba çevrede paniğe yol açtı.

Bu gece Okmeydanı Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde büyük bir gürültüyle patlayan bomba çevrede korkulu dakikaların yaşanmasına neden oldu. Bombanın uzaktan kumanda ile patlatıldığı tahmin ediliyor.

Özel bir bankanın önünde patlayan bomba, iki araçta ve çevre işyeri ve evlerde maddi hasar meydana getirdi. Saldırıda şans eseri ölen ya da yaralayan olmadı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekibi ile çok sayıda polis sevk edildi. Polis ekipleri hemen caddeyi trafiğe kapattı. Olay yerini emniyet şeridiyle kapatan polis ekipleri, incelemeler başladı.

Polis, olay yeri yakınında ikinci bir bomba olabileceği düşüncesiyle vatandaşları uzaklaştırmaya çalıştı. Polisin uyarılarını dikkate almayan bazı vatandaşlar ise uzaklaşmamakta ısrar etti.

Görgü tanıkları, büyük bir gürültü duyduklarını ve dışarı çıktıklarında motosikletli şüpheli bir kişinin caddeden geçtiğini ileri sürdü. Patlama anında evinde oturan bazı vatandaşlar ise, patlamanın şiddetiyle apartmanın sallandığını ve deprem olduğunu sandıklarını belirttiler.

Polis, patlamayla ilgili soruşturma başlattı.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica