Muammer Kaddafi Öldü mü ?

20 Ekim 2011
440 kez görüntülendi

Muammer Kaddafi Öldü mü? Yakalandı mı? 

Medyaya yansıyan haberlere göre Muammer Kaddafi Yakalandı ve aldığı ağır yaralar sonucu öldüğünü belirtti. Haberin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Yorumlarınızı eksik etmeyiniz.

Ulusal Geçiş Konseyi’nin askeri yetkilisi, Kaddafi’nin doğum yeri Sirte’de yaralı yakalandığını ve aldığı ağır yaralar sonucu öldüğünü belirtti. Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil, birazdan Libya halkına seslenecek.

Ulusal Geçiş Konseyi, devrik lider Kaddafi’nin Sirte yakınlarında kaçmaya çalışırken, yaralı olarak yakalandığını belirtmişti. Ulusal Geçiş Konseyi komutanı, Muammer Kaddafi’nin iki bacağından yaralandığını söylemişti.

Kaddafi’yi ele geçirdiğini iddia eden muhalif askerler, devrik liderin Sirte’de bir mağarada saklandığını belirterek, ele geçirildiği sırada “Ateş etmeyin!, Ateş etmeyin!” diye bağırdığını açıklamıştı.

SEYFÜLİSLAM’IN AKİBETİ
Ulusal Geçiş Konseyi yetkilileri, Muammer Kaddafi’nin cenazesinin Misrata kentine getirildiğini açıkladı. Güvenlik nedeniyle Kaddafi’nin cesedi gizli bir yere götürüldü. Ulusal Geçiş Konseyi’nin basın açıklamasında Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam ve Mutassım’ın sağlık durumlarıyla ilgili açıklama yapılması da bekleniyor.

ABD ise, Kaddafi’nin yakalanıp yakalanmadığını şu anda teyit edemediklerini belirtti.

NATO TEYİT ETMEDİ
NATO, devrik Libya lideri Kaddafi’nin yakalandığı yönündeki bilgileri araştırdıklarını ancak bu aşamada öldürüldüğü veya yakalandığını teyit etmelerinin zor olduğunu açıkladı.

SÖZCÜSÜ DE YAKALANDI
Ulusal Geçiş Konseyi, devrik lider Muammer Kaddafi’nin sözcüsü Musa İbrahim’in de yakalandığını belirtti.

RUSYA: KADDAFİ’NİN KADERİNİ LİBYA HALKI BELİRLEMELİ
Rusya Devlet Başkanı Dimitry Medvedev, Muammer Kaddafi’nin kaderine Libya halkının karar vermesi gerektiğini belirtti.

Libyalı muhalifler, iki aydır büyük bir saldırı başlatıkları Kaddafi’nin doğum yeri Sirte’yi bu sabah ele geçirdiklerini ve merkeze yeni Libya bayrağını diktiklerini belirtmişti.

Ulusal Geçiş Konseyi güçleri, bu hafta başında Beni Velid kentini de ele geçirmişti.

Muammer Kaddafi Öldü mü ? Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica