Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Merkezi Hastane Randevu Sistemi Uygulaması Başlıyor

19 Aralık 2011
589 kez görüntülendi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi Uygulaması Başlıyor

19 Aralık 2011 tarihinden itibaren internetten randevu alma devri kapanıyor ve Merkezi Hastane Randevu Sistemi Alo 182 randevu hizmeti başlıyor.

Sağlık Bakanlığı, yeni yılla birlikte tüm yurtta “Merkezi Hastane Randevu Sistemi”ni (MHRS) hayata geçiriyor.

Uygulamaya göre Sağlık Bakanlığı’na bağlı 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinden randevu almak isteyenler, artık hastanelerin Türk Telekom hattını değil, “Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi”ni arayacak.

Habertük’ün haberine göre vatandaşın karşısına çıkacak olan operatörler, danışmanlık hizmeti de sunarak, istenilen hastane ve doktor için randevu verecek.

GÖRÜŞME BEDELİ 4 TL

Ancak Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi’ni arayarak canlı operatörle yapılan her görüşmenin bedeli, yaklaşık 4 lira olarak tespit edildi.

Operatör ile görüşmenin ortalama süresi ise 7 dakika. Bakanlık verilerine göre kamuya ait 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerine günde 1 milyon 200 bin hasta başvuruyor.

Erzurum ve Kayseri’de pilot uygulamayla başlayıp 69 ilde hayata geçirilen uygulama sırasında yapılan çalıştaylar, özellikle büyük şehirlerde vatandaşın yaklaşık yüzde 70’i internet üzerinden randevu aldığını gösterdi. Planlamaya göre en son 19 Aralık 2011’de İstanbul’da da MHRS’ye geçiş planlanıyor.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) Devreye Girmiştir

Merkezi Hastane Randevu Sistemi Uygulaması Başlıyor Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica