Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

Maden Suyu Zayıflatır mı?

16 Ekim 2012
2.902 kez görüntülendi

Maden Suyu Zayıflatır mı?

Günlük yaşantımızda çokça tükettiğimiz, marketlerden kolaylıkla temin ettiğimiz, doğal olduğu söylenen maden suyu zayıflatır mı? yoksa maden suyu kilo mu aldırır? konu başlığında belirttiğimiz Maden Suyu Zayıflatır mı? sorusunun cevabı çok tartışıldı buyurun birlikte inceleyelim.

İsterseniz sorumuzu detaylandıralım! maden suyu ve limon zayıflatırmı? diye sorabiliriz veyahut aç karnına maden suyu zayıflatırmı ? veya sade maden suyu zayıflatırmı? peki sizce doğal maden suyu zayıflatırmı daha fazla detay meyveli maden suyu zayıflatırmı?

Evet maden suyu hakkında yukarıda baya soru sorduk buyurun maden suyu hakkında doğru ve yanlış bilinenleri cevaplayalım.

Yanlış: Kilo verme dönemimin yıldızı maden suyudur. Maden suyu içtikçe zayıfladığıma inanıyorum.

Doğru: Maden suyu herhangi bir sağlık problemi olmayan sağlıklı bireylerin günde bir şişe tüketmelerini önerdiğimiz sağlıklı bir içecektir. Ancak fazla miktarda maden suyu içmenin zayıflattığı doğru değildir. Maden suyu fazla miktarda tüketildiği takdirde safra kesesi ve böbrekte bazı sorunlara neden olabileceği için uygun miktarlarda diyetin kendisi olarak değil diyetin bir parçası olarak, diyeti desteklemek amacıyla kullanılmalıdır.

Ayrıca Uzaman Tv de videosu bulunan, Prof. Dr. Nergis Erdoğan’ın maden suyu hakkında görüşlerinin yer aldığı videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.

DMCA.com

Yorumlar

  1. ayşe dedi ki:

    sabah ac karna maden suyu ıçmek zararlı mı

  2. yaman dedi ki:

    ben oğlum için randevu almaya çalışıyorum.kardiyoloji için giriş yapılıyor ama niye çocuk kardiyoloji için randevu alamıyorum

Yorum Yaz

Yandex.Metrica