Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

LPG li Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeli

1 Nisan 2011
794 kez görüntülendi

LPG li Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeli

lpg alırken nelere dikkat edilmeli,lpg alırken neye dikkat etmeliyiz,lpg de neye dikkat edilmelidir,lpg li araç alırken nelere,lpg tankı neye dikkat etmeli

Yeni bir araba almaya karar verdiniz? yada aracınıza lpg mi taktırmaya karar verdiniz ? alacağınız araç lpg kullanıyorsa aşağıda anlattığımız LPG’li Aracı Olanlar Nelere Dikkat Etmeli? konu başlıklı yazımızı okumanızı ve uzaman tv nin hazırlamış olduğu videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.

LPG’li araçların özellikle sabahları soğuk koşullarda ilk çalıştırılması benzinle gerçekleşmektedir.

Çünkü LPG sıvı haldedir ve gaz haline gelmesi için motorun belli bir ısıya ulaşması gerekmektedir. Satın aldığımız gazın niteliği de çok önemlidir. Mümkün mertebe kaliteli istasyonlardan ya da bildiğimiz yerlerden dolum işlemi yaptırmamız her zaman için bize fayda sağlayacaktır.

LPG tankı aracımızın bagajındadır ve iki tür tank bulunmaktadır. Birincisi üzerinde emniyet sistemi olan tank tipidir. Bu tipte bulunan emniyet sisteminin bagaja koyacağımız keskin kenarlı ya da ağır malzemeler tarafından zarar görmemesine özen göstermemiz gerekmektedir.

Eğer LPG tankı emniyeti sistemi üzerinde olan değil de simit depo diye tabir edilen türden ise, ki bu tank genellikle yedek lastiğimizin bulunduğu yere konur, bu durumda yedek lastiğimizi ya aracımızın bagajında tutacağız ya da bagajımızda yer kalması için yedek lastiğimizi aracımızda bulundurmayacağız. Bir diğer önemli husus ise LPG’li araçların kapalı park yerlerine alınmadığıdır..

uzmantv LPGli Aracı Olanlar Nelere Dikkat Etmeli otomobil sıvı olanlar Nelere Dikkat Etmeli nelere Lpgli gaz etmeli dikkat edilecek hususlar dıkkat Aracı

LPG li Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeli Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica