LGS 2011 LYS Sınav Sonuçları Tıkla Sınav Puanına Ulaş

15 Temmuz 2010
961 kez görüntülendi

LGS 2011 LYS Sınav Sonuçları Tıkla Sınav Puanına Ulaş

Ve sonunda beklenen LGS Sınav Sonuçları Açıklandı sitemiz aracılığı ile LGS 2011 LYS Sınav Sonuçlarına ulaşabileceksiniz umarım herkez için hayırlısı olur. 2010 lgs sonuçlarına nasıl ulaşırımmı diyorsunuz? o zaman bu sorunuzun cevabını verelim http://lys.osym.gov.tr/ adresinden sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz. lys 3 4 sonucunu ogrenmekmi istiyorsunuz gene doğru yerdesiniz buyrun yazımızı okuyun.

ÖSYM LYS, LGS Sınav Sonuçlarını açıklandı. Sizde LGS’de kaç puan aldığınızı öğrenin. Linkler aşağıdadır.
Yarımağan: “İkinci sınavımız LYS 2’de 3 testimiz vardı. Malesef bu sınavda da 0’dan küçük puan alan adayımız var. 0’dan küçük puan alan adaylarımızın sayısı testlere göre farklılık gösterse de tüm testlerde malesef bu var. Tüm sorulara tek cevap verilmeyen grup felsefe grubudur.
Yabancı Dil testimizde İngilizce’den 88 Almanca’dan 36 Fransızca’dan 2 kişi tüm sorulara cevap verdiğini görüyoruz. Almanca testi daha kolay görünmekle birlikte puanlara dönüştürüldüğünde eşit düzeye geliyor. TM grubunda yine 3 puan türümüz var.
Bu puan türlerinin her üçünde de en yüksek puanı alan 3 adayımız var. TM puan türlerinde 180 barajını geçerek tercih yapanların sayısı ortalama 700 bin dolayında olduğnu görüyoruz. Türkçe Sosyal grubunda da en yüksek puanı alan 1 adayımız var. Tercih yapmayı hak eden aday sayısı da 550 bin civarında.

Yabancı Dil puanında bu yıl 3 puan türü tanımlandı. Dil1 – Dil2 – Dil3. Bunların her birinden 1 adet birinci olduğu için 3 aday var. 500’ü elde eden adaylar farklı adaylar. 180 ve üzerinde puan alan aday sayısı 784 bin.

Bunların dağılımı şu şekilde mümkün, 17862 aday MF’de geçmiş, 13339 aday TM puan türünde 180’i geçmiş, 33 bin aday TS’de geçmiş diğerlerinde geçmiş. 2 veya 3 grupta 180 puanı geçeni görebiliyoruz. Bunun gerekçesi de şöyle biz Matematik ve Geometri testini yapan adaylara her üç puan türünde de puan hesaplıyoruz.

KIZLAR ERKEKLERDEN DAHA BAŞARILI

Başarılardan söz edersek, okul türü ve alanlarına göre dağılımı;

Sınav başarılarına gelirsek cinsiyete göre bu yıl başarıları verirken şöyle bir yöntem kullandık. Çok sayıda grup var. MF puanına göre bir başarı elde ettik. TM puanlarına ve TS puanlarına göre bir başarı elde ettik.

Cinsiyete göre MF’ye göre başarı da kızların daha başarılı olduğunu gördük. Kızların sayısının da erkeklerden daha fazla olduğunu gördük. Kız adayların ortalaması 272,923. TS grubunda bu kez erkekler daha başarılı. Kızların sayısı daha fazla olmasına rağmen.
LYS 2011 Sınav Sonuçları için 1. ADRES TIKLAYIN

LYS 2011 Sınav Sonuçları için 2. ADRES TIKLAYIN

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica