Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Küçük Çamlıca Turistik Mobese Kameraları İzle

28 Mayıs 2016
35 kez görüntülendi

 

kucuk-camlica-mobese

 

İstanbul’un Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde yer alan Küçük Çamlıca Tepesi, Marmara Denizi İle İstanbul Boğazı’nın izlendiği en güzel tepelerden biridir. 228 m yüksekliğe sahip olan tepe, Büyük Çamlıca Tepesi’nin güneyinde yer almaktadır. Sahile ait olan Bakırköy, İstanbul Boğazı, Üsküdar, Beşiktaş, Kartal ve Adalara ait tüm güzellikler bu tepeden panorama tadında görüntülenmektedir. Sofa, Cihannüma, Topkapı isimleri ile anılan Küçük Çamlıca Köşkleri yerli ve yabancı birçok turist tarafından ilgiyle ziyaret edilmektedir. Osmanlı mimarisine ait olan bu güzide köşkler bugünün estetiği ile birleştirilerek turistlerin ağırlanmasında kullanılmaktadır. Ayrıca Su Köşkü de ziyaret edilen önemli mekânlardan olup ilgi gören bir noktadadır.

kucuk-camlica-canli-izle

Boğaziçi’nde en yüksek ikinci tepe unvanına sahip olan Küçük Çamlıca Tepesi, 227 metrelik bir yüksekliğe sahiptir. Ama Büyük Çamlıca Tepesine göre daha düz olan bu mekânda alan da daha geniştir. Osmanlı döneminde av ve gezi amaçlı olarak kullanılan koru, 19. Yüzyılda Sami Paşa ve Suphi Paşaların bireysel mülkü olmuştur. 1940 yılından sonra Lütfi Kırdar tarafından kamulaştırılan koru, İstanbul’a yaşanan yoğun göç döneminde gecekonduların akınına uğrayarak tahrip olmuştur. 1980 sonrası belediyenin el atması ile yeniden düzenlenen koru sosyal tesislerin de kurulması ile hareketlilik kazanmıştır.

kucuk-camlica-korusu

İstanbullular için huzur ve dinlencenin adresi olan Küçük Çamlıca Tepesi, birbirinden farklı onlarca çeşit ağaçtan oluşmaktadır. Karaçam, servi, göknarı, gürgen, kızılçam, çınar, fıstıkçamı, erguvan, dişbudak vs. gibi adı sayılamayan onlarca çeşit ve türdeki ağaçlar koruyu cennetten bir köşe haline getirmektedir. Bu cennet köşe sosyal tesislerin kurulması ile değerlendirilmiş ve yerli, yabancı yüzlerce turistin ilgi odağı haline gelmiştir. İstanbullular için de büyük bir dinlence mekanı olan tepe, farklı türdeki ağaçları ile bir oksijen deposu olarak görev görmektedir.

Mobese Kameraları İzle

Küçük Çamlıca Turistik Mobese Kameraları İzle Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica