Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları

24 Eylül 2013
247 kez görüntülendi

30 Bin Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları

Koruma Memuru Alımı ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 2013 yılında 30 bin Koruma Memuru alımı yapılacak. 2013 Koruma Memuru Alımlarında yaş sınırı var mı? boy, kilo eğitim durumu ile ilgili Koruma Memuru alım şartları nelerdir? Koruma Memuru alımları sözleşmeli mi olacak  2013 Koruma Memuru maaşları ne olacak alımlar kadrolu mu olacak gibi sorularınıza bu sayfamızda yanıt bulacaksınız.

30 Bin koruma memuru ne zaman alınacak resim

6222 sayılı yasada değişiklik olacağı ve statlara, Üniversitelerdeki özel güvenlik görevlilerinin yerine Devlet memuru statüsünde olmak üzere 30 bin koruma memuru alınacağı haberlere yansıdı işte detaylar…

Geçtiğimiz aylarda 10 Bin bekçi koruma memuru alımları hakkında verdiğimiz bilgilerden sonra alımlar artarak (30 bin) özellikle Olimpiyat stadında çıkan olaylar nedeniyle koruma memuru alımı tekrar hükumetin gündemine geldi. Medyaya yansıyan haberlere göre 30 Bin koruma memuru alımı hakkında açıklanan güncel bilgiler aşağıda yer almaktadır. İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde alınan bir kararda bundan sonrastadlarda ve üniversitelerde koruma memurları görev yapacak dendi, ve İçişleri Bakanlığı 10 bin koruma memuru alınacak dedi . “Koruma Memurları” adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.

İçişler Bakanı Muammer Güler, halihazırda Ülkemizde bütün koruma hizmetleri için 29 bin kişi görev yapıyor, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

Bakan Güler, bunun fazla olduğunu belirterek, ’29 bin kişiyi en verimli şekilde dağıtacağız. İlk etapta 10 bin kişiyi eğitmeyi planlıyoruz. Bunlar emniyet hizmetleri sınıfı fakat koruma memuru” diye konuştu.

Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını aktardı.

Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.

Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları

Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.

30 Bin Koruma Memuru Alımı Nezaman Gerçekleşecek?

Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonrayakalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memur alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.

Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak

Koruma Memurları – Polis Arasında Fark Olacak mı!

Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.

Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.

Devlet Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları

En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26’dan 28’e yükseltildi. Özelyetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ayeğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.

Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5’i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

İlerleyen günlerde bilgiler netleştikçe 2013 Koruma Memuru Alımları ile ilgili bütün bilgiler, başvuru formu bu sayfamızda yer alacaktır.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica