Marmara Gündem - 09 Mart 2020, Pazartesi

Kıyıköy Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler

27 Mayıs 2016
47 kez görüntülendi

 

kiyikoy-denize-girilebilecek-yerler

 

Kırklareli’nin Vize ilçesi sınırlarında olan Kıyıköy, cennetten köşe bir beldedir. Gerek bir tabiat harikası sayılması otantik dokusu ile tatilcilerin en gözde mekânlarındandır. İstanbul’a olan yakınlığı ile de cazip tatil mekânları arasında yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında turistlerin gelişi ile birlikte farklı bir hareketlilik gözlenmektedir. Ekonomik tatil planları yapanlar için Kıyıköy, son derece ideal olup denize girilebilen plajları ile de dinlenmek isteyenler için fırsat olarak değerlendirilmelidir.

kirklareli-kiyi-koy

Beldede yer alan sahil kısmında boydan boya plajlar uzanmaktadır. Leziz balıkları ile, huzur veren eşsiz doğası ve berrak denizi ile tatil için ideal yerlerdendir. Karadeniz sınırında yer alan bu belde de ayrıca bir Karadeniz havası ve serinliği solumak mümkündür. Sosyal etkinliklerin yaz boyunca devam etmesi tatilciler için daha da keyifli olmaktadır. Kıyıköy, belde boyunca uzanan plajları ile tatilcilerin en fazla denize girdikleri yerlerdendir. Güneşlemenin ve denize girerek serinlemenin adresi olan bu plaj mavi bayrak sahalardandır. Temiz ve berrak denizi ile Türkiye’nin ender köşelerinden olan Kıyıköy, mutlaka tatil için gidilmesi gereken yerlerdendir.

kiyikoy-plajlari

Ayrıca korunmuş doğal mimarisi ile de doğallığın sonuna kadar yaşandığı bir beldedir. Tarihi dokusu da ilgi çekmektedir ve Lidyalılar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Farklı medeniyetleri beşiklik etmesinden dolayı buram buram tarih de kokmaktadır. Papuçdere ile Kazandere arasında yer alan Kıyıköy, aslında bir yarım ada olarak düşünülebilir. Yaz tatili için burayı düşünenlere, eşsiz güzelliklerinin görülmeye değer olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Hem tarihi hem de turistik bir belde olan Kıyıköy, temiz ve berrak denizi ile tatil planları arasında yer alabilecek bir mekândır. Ayrıca balıkçılık ile geçim yapan halkı misafirlerini son derece sıcak karşılamaktadır.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica