Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Kınalıada Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler

27 Mayıs 2016
28 kez görüntülendi

Kınalıada nasıldır ? Plajları ve denize girilebilecek yerler. 

kinaliada-denize-girilebilecek-yerler

 

İstanbul Limanı’na en yakın ada olarak biline Kınalıada, ismini adadaki topraktan almaktadır. İsminde geçtiği gibi kırmızı olup kınalı gibi duran topraktan dolayı bu ismi almıştır. Kınalıada, mavi bayrak sahaları ile yaz aylarında en fazla turist akınının olduğu yerlerdendir. Ekonomik tatil planları yapanlar için Çandarlı son derece ideal olup denize girilebilen plajları ile de dinlenmek isteyenler için fırsat olarak değerlendirilmelidir. Sosyal etkinliklerin yaz boyunca devam etmesi tatilciler için daha da keyifli olmaktadır.

İstanbul-kinali-ada

Tarihi dokusu ile de turist çeken Kınalıada, İstanbul’daki adalar arasında dördüncü büyüklükte olan adadır. Yaklaşık 3 mil kadar kente uzaklıkta olan ada, yaz aylarında büyük bir kalabalığa ev sahipliği yapmaktadır. Sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin ve ada yerlilerinin en gözde mekânıdır. Yaz ayları boyunca sosyal etkinlikler ile capcanlı bir merkezdir. Fayton turları ile turistler gezmenin tadına varmaktadır. Berrak ve temiz denizi ile eşsiz bir tatil yaşanmaktadır.  Marmara Denizi’nin masmavi ive temiz suları ile donanan adada denize girilecek plajlar yer almaktadır. Özellikle kumluk Plajı adada en fazla ilgi gören plajdır.

kinaliada-deniz

Hem denize girmek hem de güneşlenmek için çok elverişli olan Kumluk Plajı, İstanbul halkının da akın ettiği bir yerdir. Boğaz’a olan yakınlığı ile de ilgi gren Kınalıada, deniz suyu yönünden çok kalitelidir. Kumluk alanları pek fazla değildir. Kumluk Plajı’na girişler ücretli olmaktadır. İstanbul’dan son derece kolay bir ulaşım ile adaya gelinmektedir. Plajda şemsiye, şezlong, tuvalet, duş kabinleri vs. gibi hizmetler verilmektedir. Bir diğer plaj ise Kamos Beach’tir ve burası da yaz ayları boyunca insan akınına uğramaktadır. Hem fiyatların uygunluğu hem de sakin oluşu nedeniyle Kumluk Plajı daha çok tercih edilmektedir.

 

Kınalıada Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica