Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Kerpe Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler

2 Haziran 2016
11 kez görüntülendi

 

kerpe-denize-girilebilecek-yerler

 

Karadeniz’in Bodrumu olarak da anılan Kerpe, tabiatı ve denizi ile de cennet bir köşe gibidir. Kocaeli sınırlarında yer alan ve 2007 yılında bir turizm beldesi olarak ilan edilen mahalle eşsiz Karadeniz doğası ile hem yeşile hem de maviye doyurmaktadır. Karadeniz’in hırçın sularında geçirilecek bir yaz tatili düşleyenler için en ideal adres Kerpe Plajlarıdır.  Mavi bayrak sahaları ile yaz aylarında en fazla turist akınının olduğu yerlerdendir. Ülkemizde gittikçe artan mavi bayrak sahaları Kerpe’de de bulunmaktadır ve bu temizliği nedeni ile de turistlerin gözdelerindendir.

Jpeg

Karadeniz kültürüne ait sosyal etkinliklerin yaz boyunca devam etmesi tatilciler için daha da keyifli olmaktadır. Tarihi dokusu ve bozulmayan doğal yapısı ile Kerpe, insanlar için dinlencede ilk adreslerdendir. Balıkçılığın yaygın olduğu bu beldede hayat çok sakin akıp gitmektedir.   Güneşlemenin ve denize girerek serinlemenin adresi olan bu plaj mavi bayrak sahalardandır. Temiz ve berrak denizi ile Türkiye’nin ender köşelerinden olan Kerpe’nin her yeri doğal plajdır ve denize girmek için müsaittir. Kumluk alanları ve denizi hala bakir olan bu alanda tatil başka bir güzellikte geçmektedir.

izmit-kerpe

Doğa sporlarının bolca yapıldığı belde de ayrıca sportif etkinlikler de Karadeniz iklimi ve serinliği ile ayrıca keyiflidir. Kerpe insanın sıcaklığı ile ve muhteşem bir tabiatın varlığı ile yaz tatilleri farklı bir tatta yaşanmaktadır.  Kerpe düşünenler için burasının eşsiz güzelliklerinin görülmeye değer olduğunu hatırlatmak faydalı olacaktır. Hem doğal güzelliklerinden dolayı hem de turistik bir belde olan Kerpe, temiz ve berrak denizi ile tatil planları arasında yer alabilecek bir mekândır. Karadeniz coğrafyası ve iklimini sevenler için burası cennet köşesi bir mekandır ve Karadeniz’in Bodrum’u olma unvanını sonuna kadar hak etmektedir.

Kerpe Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica