Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

Kenter Tiyatrosu Nerede, Nasıl Gidilir?

14 Mart 2013
657 kez görüntülendi

Kenter Tiyatrosu Nerede, Nasıl Gidilir? Adres, Ulaşım ve Harita Bilgileri

Kenter Tiyatrosu Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Harbiye semtinde, Halaskargazi caddesi üzerinde bulunan Kenter Tiyatrosu mekanına nasıl gidilirKenter Tiyatrosu hakkında adres, ulaşım, kroki,harita ve otopark bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu mekanda bulunduysanız Kenter Tiyatrosu veya farklı mekanlar hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümümüze yazabilirsiniz.

Kenter Tiyatrosu Nerede, Nasıl Gidilir?

Mekan Hakkında Bilgiler;

Kenter Tiyatrosu 1968 yılında faaliyete geçti. Aradan geçen 50 yıllık sürede bir kaç küçük değişiklik dışında özellikle sahne ve salon kısmı orijinal halini korudu. Orijinal hali neden bu kadar önemlidir? Önemlidir, çünkü en başında yani planlanmasında ve projelendirilmesinde bu yapının bir tiyatro binası olarak tasarlanmış ve yapılmış olmasıdır. Gerek sahne yapısı ve teknik olarak sağladığı olanaklar açısından, gerekse salonu ve balkonuyla hem görsel hem de akustik olarak mükemmel bir bütünlüğü olan ender yapılardan birisidir. Bu iki bölüm dışında da birbirinden bağımsız bir çok çalışma ve yaşam alanı vardır.

Kenter Tiyatrosu seyircisini İstanbul’un ulaşımı ve merkeziliği yönünden en işlek caddelerinden Harbiye/Halaskargazi Caddesi üzerindeki küçük ve mütevazi bir giriş bölümüyle karşılar. Girişteki tabelasının tasarımı tiyatro binası ile aynı dönemden kalmadır. Bu siyah-beyaz tabelanın altından geçtikten sonra sezon oyunlarından görsel malzemeler, haber küpürleri, fotoğraflar ve ahşap doğramalarıyla önce hafiften çevrenizi sarmalar.

Kenter Tiyatrosu Ulaşım;

Tiyatro Cumhuriyet Caddesiyle Halaskargazi Caddesi’nin birleştiği yerde, Harbiye otobüs durağının ve Beşiktaş dolmuş durağının tam karşısında, Harbiye Askeri Müzesinin karşı sırasında yer almaktadır.

Otobüs: Kenter Tiyatrosu’na otobüsle gelmek için Taksim’den Şişli istikametine giden otobüslere binip Harbiye durağında inebilirsiniz.

Metro: Kenter Tiyatrosu’na metroyla gelmek için Osmanbey Metro durağında inip Dolapdere çıkışından çıkarak Taksim istikametinde 200 metre yürümeniz gerekmektedir.


View Larger Map

Adres: Halaskargazi Cad. No: 35 HARBİYE / İstanbul
Telefon: 0212 246 3589 – 0212 247 3634
Web: http://www.kentertiyatrosu.org
E-posta: [email protected]

Kenter Tiyatrosu Otopark Bilgileri;

En yakın otoparklar: Osmanbey-Dolapdere Metro çıkışının karşısındaki Ramada Otel’in otoparkı, Askeri Müze’nin hemen önündeki İSPARK, Tiyatro’nun alt paralelindeki Kayahatun sokaktan Dolapdere’ye inişteki otopark.

300-500 metre uzaklıktakiler:
Hilton Oteli’ne ait olan 500 araçlık kapalı otoparktan, Hilton Convention Center’in arkasında bulunan 150 araçlık açık otoparktan ve ayrıca Lütfi Kırdar U.K.S.S’nin 200 araçlık kapalı otoparkından faydalanabilirsiniz.

Kenter Tiyatrosu Oturma Planı Bilgileri, Krokisi ve Resimleri;

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica