Marmara Gündem - 07 Aralık 2016, Çarşamba

Kastro Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler

6 Haziran 2016
11 kez görüntülendi

 

gezilebilecek-yerler

 

Hem doğayla iç içe hem de denize girebileceğiniz bir yer arıyorsanız Kastro tam size göre bir yer. Resmi adı Çamlı Koy olan Kastro ormanın, denizin ve derenin bir arada bulunduğu muhteşem bir doğal güzellik. Kastro’yu özellikle kampçılar tercih ediyor fakat çocuklu aileler de hafta sonunu keyifli geçirmek için akın ediyor bir yanda pikniklerini yaparken bir yanda da denize giriyorlar. Koyun tepesindeki karaçam ormanları sayesinde milli park statüsünü de kazanmış olan bu yerde ağaç kesimine izin verilmiyor.  Tekirdağ- Kırklareli sınırını oluşturan ve Kastro koyunu ikiye bölen Bahçeköy Deresi’nde aynı zamanda bisiklet gezileri de oldukça yaygın. Doğayla baş başa gerçekleştireceğiniz bu bisiklet gezileri sayesinde birçok doğal güzelliğe tanık olacaksınız. Bisiklet pedalı yorucu olabileceği için taze böğürtlen yemek için mola verebilirsiniz.

Kastro-gezilebilecek-yerler

Uzun bir kumsala sahip olan Kastro Plajı’nda kabin, duş ve çok sayıda cankurtaran bulunuyor. Deniz Karadeniz olduğu için yüzebileceğiniz alanlar tedbir amacıyla tabi ki sınırlı. Mantarla çevrili alan dışına çıkmak yasak.

Kastro’ya İstanbul’dan gitmek için yolda Edirne yönüne doğru ilerleyeceksiniz. Çerkezköy’ü geçtikten sonra karşınıza Saray ilçesi çıkacak bu ilçenin içinden Kıyıköy yoluna sapmalısınız. Bahçeköy’ü geçtikten sonra Kastro tabelasını göreceksiniz. Arabanız yoksa buraya otobüslerle her yerden ulaşım mümkün.

Kastro-plaji

Yeşil ve mavinin bir arada görsel Show sunduğu Kastro İstanbul’a yakınlığı ile de oldukça ilgi görmektedir. Karavan ve kamp yeri için cüzi bir rakam ödedikten sonra sessiz ve temiz tatilinize başlayabilirsiniz. Yine günübirlik gittiğinizde de cüzi bir rakam ödediğiniz takdirde gün boyunca bu milli parkta bulunan tüm işletmelerden yararlanabilirsiniz. İster ormanda yürüyüş yapıp hamakta uyuyabilir, ister piknik yapıp spor sahalarında aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Kastro Plajları Ve Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica