Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

Karaburun Plajları Denize Girilebilecek Yerler

10 Haziran 2016
73 kez görüntülendi

 

karaburun-denize-girilebilecek-yerler

 

İzmir’in en güzel ilçelerinden olan Karaburun, Türkiye’nin cennet bir köşelerinden biridir. Gerek tabiat harikası sayılması gerekse de sosyal yaşamı ile tatilcilerin en gözde mekânlarındandır. Denize girilen sahaları ile yaz aylarında en fazla turist akınının olduğu yerlerdendir. Her sezon canlıdır ancak özellikle yaz aylarında turistlerin gelişi ile birlikte farklı bir hareketlilik gözlenmektedir. Ekonomik tatil planları yapanlar için Karaburun, son derece ideal olup denize girilebilen plajları ile de dinlenmek isteyenler için fırsat olarak değerlendirilmelidir.

karaburun-plajlari

İlçede yer alan sahil ve sahil boyunca uzana plajların tamamında denize girilmektedir. Öyle ki Karaburun’da her yer doğal bir plajdır. Sosyal etkinliklerin yaz boyunca devam etmesi tatilciler için daha da keyifli olmaktadır. Piknik alanları ile de belde halkı ve tatilciler doyumsuz bir yaz geçirmektedir. Yarımada olan Karaburun, ilçe boyunca uzanan plajları ile tatilcilerin en fazla denize girdikleri yerdir. Güneşlemenin ve denize girerek serinlemenin adresi olan bu plaj mavi bayrak sahalardandır. Temiz ve berrak denizi ile Türkiye’nin ender köşelerinden olan Karaburun, mutlaka tatil için gidilmesi gereken yerlerdendir.

izmir-karaburun

İlçenin her köşe deniz girmek için müsait olup, limanda bile denize girilmesi söz konusudur. Öylesine berrak ve temiz sulara sahip olan ilçede aradığınız her şey elinizin altındadır. Lokantalar, restoranlar, eğlence merkezleri ile ilçe tatil için ideal bir adrestir. Karaburun Yaz tatilinin yaşlaştığı şu günlerde tatil planları yapılmaya başlandı ve tatil için yavaş yavaş rezervasyonlar yaptırılmaktadır. Karaburun’u düşünenler için burasının eşsiz güzelliklerinin görülmeye değer olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Hem tarihi hem de turistik bir belde olan Çandarlı, temiz ve berrak denizi ile tatil planları arasında yer alabilecek bir mekândır.

Karaburun Plajları Denize Girilebilecek Yerler Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica