Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

Kaçan Bağa’yı Zehirli İğne ile Öldürdüler, Boğa Telef Oldu

27 Kasım 2009
623 kez görüntülendi

Cnn Türk’de bir haber dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim her bayram olduğu gibi bu bayramda kurbanlar kaçıyor vatandaş ve görevliler kovalıyor eninde sonunda yaralanmalar’da olsa boğa yakalanıyordu bu sefer farklı bir olay yaşandı zavallı boğa bu sefer belediyenin attığı zehirli mermi ile telef oldu haberin detayı ve videosu yazının devamında yorumlarınızı eksik etmeyin.

http://cdn1.cnnturk.com/handlers/file.ashx?FileID=279378&Width=292&Height=0&BlackWhite=False

Bu bayram “kaçan boğa, kovalayan kasap” haberleri arefeden başladı. Bazıları yakalandı, bazıları izlerini kaybettirmeyi başardı. Adapazarı’nda ise farklı bir sonla bitti. Kaçan boğa kurban timinin attığı iğne yüzünden telef oldu.

Kurban bayramlarının klasikleşen görüntüleri bunlar… Ama Adapazarı’nda yaşanan bu olay biraz farklı. 4 kişinin ortak satın aldığı boğayı yakalamaya çalışan belediye ekibi, boğaya tabanca ile iğne fırlattı.

Sahibi Hikmet Dizay, boğanın uyuşturulduğunu sanıyordu. Ama 220 kiloluk boğa, birkaç dakika içinde telef oldu. Dizay, belediye görevlilerine tepki gösterdi:

“Belediye’ye haber verdik… Hayvanı kurtarmaya geldiler, öldürdüler. Yazık günah 2 bin küsur lira para verdik.”

Ve vahim olay kısa sürede ortaya çıktı. Kurbanlığın, köpeklerin itlafı için kullanılan ilaç yüzünden telef olduğu anlaşıldı.

Sakarya Veteriner Hekimleri Odası Mustafa Yıldız, belediye görevlilerinin bilinçsizce kullandıkları ilacın, mermiden daha tehlikeli olduğunu söyledi, “Bu tam bir skandal. Bu yüzden insanların malı değil, canı da gidebilir” dedi.

Bursa’da ise firari boğa, bir polisin yaralanmasına sebep oldu. Yaklaşık 2 saat boyunca direnen boğa, kendisini yakalamaya çalışan polis memuru müslüm çakmaer’i boynuz darbeleriyle yaraladı.

Çakmaker, Bursa Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, kaçmayı başaran boğa halen bulunamadı.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica