Joe Satriani Konseri, 18 Mayıs 20:00, KüçükÇiftlik Park, İstanbul

7 Mart 2013
759 kez görüntülendi

Joe Satriani Konseri – KüçükÇiftlik Park, İstanbul – Bilet Fiyatları – 18 Mayıs 2013 – Saat 20:00

Joe Satriani Konseri

Joe Satriani Konseri ne zaman, nerede? KüçükÇiftlik Park, İstanbul Joe Satriani Konseri bilet fiyatları ne kadar? Joe Satriani Konseri mekanı neresi?  KüçükÇiftlik Park, İstanbul ulaşım,harita, kroki, oturma planı, mekan açılış saati ve iletişim bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. 18 Mayıs 2013 Joe Satriani Konseri

Joe Satriani Konseri Hakkında Bilgiler

Tüm zamanların en büyük gitar virtüözlerinden biri olan Joe Satriani 2013 yılı Dünya Turnesi kapsamında 18 Mayıs akşamı Kod Müzik Organizasyonuyla KüçükÇiftlik Park’ta Türk hayranlarıyla ikinci kez buluşuyor.

Joe Satriani Resimleri

İtalyan bir ailenin çocuğu olarak 15 Temmuz 1956 yılında dünyaya gelen Joe ‘Satch’ Satriani 14 yaşında ilk kez eline gitarı alır ve müzikal macerasına başlamış olur.Tam bundan 1 sene sonra 1971 yılında etrafındakilere ders vermeye başlar ve en meşhur öğrencisi Steve Vai olur.Bununla birlikte öğrencileri Vai ile sınırlı kalmaz.Metallica’dan Kirk Hammet,Counting Crows’dan  David Bryson, Prımus’dan Larry Laronde, Testament’tan Alex Skolnick büyük ustanın öğrencisi olmuştur. Sahne hayatına The Squares adlı grupta daha sonra beraber de çaldığı müzisyenler Jeff Campitelli ve Andy Milton ile adım atan Joe,The Squares’in verdiği 3 haftalık kısa arasında kaydettiği ilk E.P’si ile solo kariyerine adım atar.

Joe Satriani

Joe, kısa albümün ardından kayıtlara devam eder ve dört şarkı daha kaydeder.1985 yılında kayıtları biten albüm, 15 haftadan sonra, 1986 yılında “Not Of This Earth” adıyla, ilk solo albümü olarak, Relativity Plakçılık şirketinden piyasaya çıkar. Albüm gitar ortamlarında çok dikkat çeker. Guitar World, Guitar Player gibi dergilerden övgü üstüne övgü alır.”Not of This Earth” plağının çıkışından sonra Joe çeşitli ev kayıtları yapmaya devam eder.1987 yılında, onun adını gitar ve müzik dünyasında perçinleyecek klasiği olan “Surfing with the Alien” yine Relativity Plakçılıktan yayımlanır.1988 yılı içinde, kendisinin ikinci kısa albümü olan “Dreaming No. 11″i çıkarır.Kayıt kısa sürede altın plak alır. Albüm aynı zamanda Joe’yu ikinci Grammy adaylığına da ulaştırır.1989 yılında “Flying in a Blue Dream” isimli albümünü yayınlar. Albüm kısa süre içinde büyük ticari başarı kazanır ve 750.000 kopyanın üzerinde satar.

Joe Satriani

1996 yılından itibaren G3 adını verdiği rock müzik dünyasından önemli gitaristleri bir araya getirdiği konserler serisine başlar. Bu konserlerde kendisine Eric Johnson,Steve Vai ,Yngwie Malmsteen ve John Petrucci gibi önemli müzisyenler eşlik etmiştir. G3 turnelerinin devamı esnasında, daha modern ve bol efektlerle süslü “Crystal Planet” (1998) ve Engines of Creation (2000) raflarda yerini alır.

2000 yılından sonra sound olarak çok daha farklı ve çeşitli öğelerle kendisini yenileyen Satriani, 2002’de “Strange Beautiful Music” albümünü, 2004’te “Is There Love in Space?” albümünü, 2006’da ise “Super Colossal” albümünü yayımlar. Bu seneler içerisinde bir yandan değişik müzisyenler ile G3 turnesine devam ederken “Live in San Francisco” ve “The Electric Joe Satriani: An Anthology” gibi toplama ve konser kayıtlarından oluşan albümleri de dinleyicileriyle paylaştı.

Joe Satriani

2008 yılında yeni albümü “Professor Satchafunkilus And The Musterion Of Rock” raflarda yerini alır. Bu albümde Satriani’nin doğu ritimlerine daha çok yer verdiği dikkat çekiyor.Ayrıca Satriani bu albümünde Aşık Veysel’in “Kara Toprak” türküsünü kendi üslubuyla yorumlamış ve bu Satrianin ne kadar sentezci bir müzik yapısına sahip olduğunu dinleyicilerine göstermiştir.

14 Temmuz 2007 yılında hayranlarıyla buluştuğu ilk konserinde seyircilere unutulmaz anlar yaşatan büyük usta 6 yıl sonra Bryan Beller, Mike Keneally, Marco Minnemann’dan oluşan yeni grubuyla 18 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta olacak.

Joe Satriani Konseri Bilet Fiyatları;

Sahne Önü Ayakta – 165.00 TL
Ayakta – 89.00 TL

Biletleri  online olarak Biletix’in buradaki bağlantısından temin edebilirsiniz.

Konser Hakkında Bilgiler, KüçükÇiftlik Park, İstanbul Hakkında Bilgiler:

KüçükÇiftlik Park, İstanbul Nerede?, Adres, Ulaşım,Oturma Planı ve Harita Bilgileri İçin Tıklayın.

KucukciftlikPark_Oturma_Planı

Joe Satriani Konseri, 18 Mayıs 20:00, KüçükÇiftlik Park, İstanbul Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica