İzmir’deki vapur taşımacılığı daha hızlı daha kapasiteli ve daha tasarruflu olacak

6 Kasım 2009
181 kez görüntülendi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU

“İZMİR’DEKİ VAPUR TAŞIMACILIĞI DAHA HIZLI, DAHA KAPASİTELİ VE DAHA TASARRUFLU OLACAK”
İzmir Körfezi’ne vapur alımıyla ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında geçtiğimiz günlerde Portekiz’in başkenti Lizbon’da temaslarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kentteki incelemelerinin oldukça verimli geçtiğini söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Körfez’deki vapur taşımacılığını ve iskelelerin kullanımını daha ekonomik ve daha verimli yürütmek için çalışıyoruz” dedi.

Portekiz seyahati ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Kocaoğlu, Lizbon’daki körfez taşımacığılı yapan kuruluşun bir devlet firması olduğu hatırlatarak, “Biz kendilerinden vapur ve iskelerdeki sistem ve işleyişle ilgili bilgi aldık. Onlar da bizden entegre ulaşım sistemi ve Kentkart uygulamamız hakkında bilgi aldı. Bize göre çok verimli bir ziyaret oldu. Körfez’e yeni gemi konusunda araştırmalarımız sürüyor; bunları kamuoyuyla da tartışacağız. Ondan sonra oturup bir karar vereceğiz. İzmir’deki vapur taşımacılığını daha hızlı, daha kapasiteli ve daha tasarruflu bir hale getirip teknolojideki en son noktayı uygulamayı hedefliyoruz” dedi.

Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti: “İzmir Körfez’inde şu an için taşıdığımız yolcu sayısından yola çıkarak baktığımızda, 450-500 kişilik vapurlar daha uygun gibi. Belki çeşitlendirilebilir. Ölü saatlerde daha küçük kapasiteli vapurlar kullanılabilir. Üçyol- Üçkuyular ve Aliağa- Menderes’e taşıyacağımız yolcu sayıları ve kitlesi daha geniş olduğu için, bugüne kadar ulaşım konusunda öncelik onlardaydı. Bu projeler sonuçlanma aşamasında olduğundan, artık sıra vapurlar ve iskelelerdeki düzenlemeye geldi.

İzmir’deki vapur taşımacılığı daha hızlı daha kapasiteli ve daha tasarruflu olacak Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica