Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

İzmir, İzdeniz ve Metroda Kış Sefer Planı

27 Ekim 2010
818 kez görüntülendi

İzmir, İzdeniz ve Metroda Kış Sefer Planı

vapur seferleri hakkında

Tüm İzmirlilere hayırlı olsun sonunda Karşıyaka – Göztepe vapuru yeniden seferlerine başladılar izmir.bel.tr adresinden aldığımız bilgiler ise şöyle:

Karşıyaka ve Göztepe vapuru, Pazartesi günü yeniden sefere başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZDENİZ A.Ş ile Metro A.Ş’de kış sefer planları oluşturuldu.

Kentte deniz işletmeciliği yapan İZDENİZ, yolculardan gelen talepler ve bugüne kadar yapılan uygulamalarda tespit edilen istatistiki bilgiler doğrultusunda, seferlerinde bazı değişikliklere gitti. Buna göre Karşıyaka-Göztepe-Karşıyaka seferleri, hafta içi ve cumartesi günleri günde 5 sefer olmak üzere yeniden başlatılacak, mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde Karşıyaka ve Bostanlı iskelelerinden Pasaport ve Alsancak iskelelerine direkt seferler düzenlenecek ve araba vapuru seferleri arttırılacak.

Yine yolculardan gelen talepler doğrultusunda sefer sayıları değiştirilmeden bazı sefer saatlerinde değişiklik uygulanacak Kış dönemi sefer tarifesi 27 Eylül 2010 Pazartesi günü başlayarak 17 Haziran 2011 tarihine kadar sürecek. Vatandaşlar yeni tarifeye 22 Eylül 2010 tarihinden itibaren iskelelerde ve İZDENİZ’in www.izdeniz.com.tr adresli internet sitesinden ulaşabilirler.

Öte yandan İzmir metrosunda da önümüzdeki 9 ayı kapsayan sefer planı hazırlandı. Okulların açılmasıyla birlikte oluşan yoğunluk ve okulların eğitim saatleri göz önüne alınarak yapılan ve hafta başından beri uygulanmaya başlayan sefer planına göre, hafta içi sefer sıklıkları 4-6 dakika olarak günün büyük bölümüne yayıldı.

Cumartesi günleri de dersane yoğunluğu dikkate alınarak çıkış saatlerinde sefer aralıkları daraltıldı. İzmir Metro A.Ş yetkilileri, yolcu yoğunluğunun izlenmeye devam edileceğini, gerekli görülen hallerde seferlere yeni düzenlemeler getirilebileceğini de duyurdu.

Kaynak: http://www.izmir.bel.tr/Details.asp?textID=8198

İzmir, İzdeniz ve Metroda Kış Sefer Planı Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica