Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

İzmir Doğal Yaşam Parkı

8 Kasım 2013
401 kez görüntülendi

İzmir Doğal Yaşam Parkı Tanıtımı ve Resimleri

İzmir Doğal Yaşam Parkı Filler
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu ve açılışı 2008’de yapılmış olan İzmir Doğal Yaşam Parkı bir yandan binlerce ağaç ve bitkiyle ziyaretçilerine keyifle nefes alabilecekleri bir ortam sunarken diğer yandan hayvanlara da doğal ortamlarına yakın özellikleri olan barınaklarda özgürce yaşama imkanı veriyor. 425 dönümlük bir alanı kaplayan parkı layıkıyla gezmek istiyorsanız sabahın erken saatlerinde gitmeniz tavsiye ediliyor, bu saatlerde giderseniz keşif geziniz akşam saatlerinde ancak bitecektir. İzmir sakinleri dışında çevredeki il ve ilçelerden gelen çok sayıda ziyaretçiyi de ağırlayan doğal park kuş fotoğrafları çekmek isteyenlere zengin bir kuş çeşitliği de sunuyor.

İzmir Doğal Yaşam Parkı Kuşlar

Tasarımı itibarıyla çok beğenilen İzmir Doğal Yaşam Parkı geniş alanlarda yaşayan tavus kuşları, pelikanlar, kızıl geyikler, pelikanlar, vaşaklar, kaplanlar, develer, ayılar, kurtlar, ala geyikler, yırtıcı kuşlar, yaban keçileri, maymunlar, filler, sürüngen türleri gibi hayvanlara ev sahipliği yapıyor. İzmir’de gezilecek yerler listesinde daima adı geçen parkta sadece belgesellerde görebildiğiniz birçok hayvanı görme şansınız olabilir. Hayvanların daracık kafesler yerine geniş alanlarda dolandığı İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda seyir terası, kafeterya, hediyelik eşya dükkanı, dinlenmek isteyenler için banklar mevcut ve girişte engellilerle yaşlıların kullanabileceği tekerlekli sandalyeler bulunuyor.

İzmir Doğal Yaşam Parkı Vahşi Kediler

Parkın hayvanlara özel birçok barınma alanından biri 280 metrekarelik bir kaoti barınağı. Tropik yağmur ormanlarına özel şartların oluşturulduğu 2345 metrekarelik tropik merkezde timsah, papağan, kaplumbağa, koi balığı gibi hayvanlar yaşıyor. Burada birçok tropik bitki de bulunuyor. Asya filleri ile Afrika Savanı olarak anılan alanda yaşayan zebralar, zürafalar, su aygırları ve deve kuşları da doğal parkta görebileceğiniz hayvanlar arasında yer alıyor. Suyla çevrili maymun adalarında tırmanıp oynayarak zaman geçiren çeşitli maymun türleri hava koşulları uygun olmadığı zaman kapalı bölümlerde ağırlanıyor. Çiftlik hayvanlarıyla dolu olan Çocuk Hayvanat Bahçesi çocuklara eğlenceli vakit geçirtirken hayvan sevgisi geliştirmelerine de katkı sağlıyor.

İzmir Doğal Yaşam Parkı Resimleri

Kanatlılar, yırtıcı kuşlar, papağanlar, vahşi hayvanlar, geyikler ve develer için oluşturulmuş özel bölümleri olan İzmir Doğal Yaşam Parkı hayvan kliniği ve mutfağı, atölye, çocukları mutlu edecek oyun alanları ve eğitim salonu gibi bölümler de içeriyor. Parktaki 8450 metrekarelik büyük gölet ve diğer küçük göletlerde kuğular, ördekler ve kazlar salınıyor. Özellikle tropik alanlarıyla beğeni toplayan parkın günahıyla sevabıyla genel olarak başarılı bir çalışma olduğu ifade ediliyor.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica