Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Muhtaç Kimselere Yardım

9 Kasım 2009
764 kez görüntülendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Muhtaç Kimselere Yardım

Merkez ilçe ve beldelerdeki sosyal desteklerini artırarak sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, ayni ve nakdi yardımlarla desteklediği muhtaç aileleri titizlikle belirliyor. Muhtarlarla birlikte gerçekleştirilen çalışmalarla  fakir ve muhtaç ailelere, şehir aileleri ve gazilerimize, 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi yaşlılarımıza, engelli vatandaşlarımıza, öksüz ve yetim öğrencilerimize ve afetzedelere Belediyemizin yardım eli ulaştı

Kentteki yardıma muhtaç aileleri tek tek tespit eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, sıkça rastlanan izdiham görüntülerini önlemek için titiz davranarak yardımları elden dağıtmak yerine banka yoluyla dağıtmayı tercih etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Muhtaç Kimselere Yardım Sandığı tarafından 2004-2008 yılları arasında 61 bin 594 aileye, 36 milyon 211 bin 813 TL nakdi ve ayni yardım gerçekleştirdi. Yüz binlerce gıda paketi, ihtiyac sahibi ailelere 100–150 TL bayram harçlığı, yine  ihtiyaç sahibi olduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen 13 bin ilköğretim öğrencisinin ailelerine 23 Nisan Bayramında,  3 bin lise öğrencisinin ailelerine 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında 100 TL harçlık gönderildi.

“Çözüm milli gelirin artırılmasında”

Asıl çözümün ülkemizde milli gelirin arttırılarak fakir ve muhtaç insan bırakmamak da yattığını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu anlamda yerel yönetim olarak imkanlarımız ölçüsünde kent ekonomisini hareketlendirecek, yatırımların önünü açacak çalışmalar yapıyoruz. Ancak kısa vadede yardıma muhtaç vatandaşlarımızı da kaderine terk edemeyiz, bir nebze de olsa rahatlatmalarını  istedik. Büyük kentlerde unutulmaya yüz tutan yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yeniden canlandırmak zorundayız” diye konuştu.

Yardımlaşma ve dayanışmanın, toplumumuzun en büyük hasletlerinden biri olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Geçim sıkıntısı çeken, evinin temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanan vatandaşlarımıza yardım etmek hepimizin görevi. Bu yardımlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, tüm İzmirliler adına yapılmaktadır” açıklamasını yaptı.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica