Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

İsviçre’ye 21Bin Yeni Mobese Kamerası Yerleştirilecek

9 Nisan 2016
24 kez görüntülendi

İSVİÇRE 21 BİN YENİ MOBESE KAMERASI YERLEŞTİRECEK…

Avrupa’da ardı ardı gerçekleşen ve kontrol edilemeyen terör eylemleri sonucu tüm ülkeler yeni önlemler almaya hazırlanıyor. Norveç ve İsveç sınırlarını alışılmadık denetimlerle kontrol altında tutmaya çalışırken, Macaristan ülke sınırlarına duvar örmeye hazırlanıyor. Avrupa’nın en bağımsız ülkelerinden İsviçre’de ise terörle mücadele için, acil bir terör yasa tasarısı meclise sunuldu. Ancak bu yasanın onaylanmasından önce İsviçre’de bulunan tüm şehirlere toplam 21.000 adet yeni MOBESE kamerası yerleştirme kararı çıktı.

isvicre

URİ kantonu aşırı ırkçı parti milletvekili olan Isidir Baumann yaptığı açıklamalarda; terörle mücadele yasasının mecliste acilen kabulü için çalışma içinde olduklarını belirtti. Baumann, İsviçre istihbaratına güvenmediklerini, AB ile Türkiye arasında geçtiğimiz günlerde kabul edilen sığınmacıların iadesi ile ilgili anlaşma gereğince, sığınmacıların yollanması aşamalarında ne gibi sorunlarla karşılaşabileceklerini bilmediklerini ve ülkesinin çıkarları için yeni önlemler almak zorunda olduklarını belirtti.

isvicre-mobese-kamerasi

21.000 MOBESE kamerasının 2.000 adeti Basel şehrine yerleştirilecek. Bu kameralardan 1200 tanesi şehirde bulunan tramvay ve otobüs duraklarına, 800 tanesi ise hükümet binalarına ve önemli özel binalara yerleştirilecek. Zürih ve Cenevre kentlerine yerleştirilecek kamera sayısı ise 1000 olarak açıklandı. kameralar özellikle havaalanları, tramvay ve otobüs durakları ve turistik bölgelere yerleştirilecek. Ancak MOBESE kameraları, terör olaylarında kişilerin yüzlerini teşhis edemiyor. Bu nedenle İsviçre halkı, şüpheli kişiler ve paketler konusunda ayrıca uyarıldı.

İsviçre’ye 21Bin Yeni Mobese Kamerası Yerleştirilecek Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica