Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

İstanbul’da Deprem Oldu

8 Ocak 2013
1.001 kez görüntülendi

İstanbul’da Deprem Oldu – Son Dakika – 8 Ocak 2013

İstanbul'da Deprem Oldu - Son Dakika - 8 Ocak 2013

Deprem başta İstanbul ve İzmir’de olmak üzere çok şiddetli hissedildi. Bir çok vatandaşın bu soğuk havada evlerinden dışarı çıktığı görüldü.

İstanbul’da Deprem Oldu – Son Dakika – 8 Ocak 2013

Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de şiddetli şekilde hissedildi. Deprem nedeniyle Ege Bölgesi’nde yer yer telefon kesintileri meydana geldi.

Büyüklüğü 6,2 olarak ölçülen şiddetli deprem Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklama göre deprem Ege Denizi’nde Çanakkale’nin 80-100 km açığında meydana geldi. Meydana gelen deprem özellikle Ege Bölgesi’nde oldukça şiddetli olarak hissedildi. İzmirve Çanakkale’de paniğe kapılan vatandaşlar ev ve işyerlerinden uzaklaştı. Deprem ayrıca İstanbul, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Çanakkale’de de hissedildi.

ARTÇILAR SÜRÜYOR

Büyüklüğü 6,2 olarak ölçülen depremin artçıları da devam ediyor. Son gelen bilgilere göre, 16:28 ve 16:56 arasında büyüklüğü 3.3, 3.7, 3.4, 3.1, 3.7 olan 5 artçı sarsıntı daha meydana geldi

Ege ve Marmara’da telefonlar kilitlendi

Sarsıntı sonrası herkes yakınlarının durumu öğrenmek için telefonlara sarıldı. Ancak aşırı yüklenme nedeniyle telefonların kitlenmesine neden oldu.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica