İstanbul Zeytinburnu Pimapen

1 Şubat 2010
1.460 kez görüntülendi

İstanbul Zeytinburnu Pimapen Firmaları

İstanbul Zeytinburnu İlçesinde hizmet veren Pimapen Firmaları Bu Sayfada Listelenecektir. İstanbul Zeytinburnu İlçesinde Hizmet Veren Firmanızın Resim ve Bilgilerini Sayfamıza eklemek İçin Sayfanın Alt Kısmında Bulunan Yorum Formunu Kullanabilirsiniz. Lütfen İstanbul Zeytinburnu Pimapen Firmanız Hakkında Resim Yükleyiniz. Pimapen Firmaları Haricinde Yüklenen Resimler  Onaylanmayacaktır.

İstanbul Zeytinburnu İlçesinde Pimapen , Pimapen Panjur, Pimapen Sineklik, Pimapen Pencere , Pimapen Kış Bahçesi ,winsa, adopen ,egepen Giydirme Cephe, Cam Balkon, Kupeşte, Alüminyum, Duşakabin Pimapen Pvc ve Kapı Sistemleri İşleri Yapıyorsanız Firmanızı Bu Sayfadan Tanıtabilirsiniz. Sizce Ucuz Pimapen Kalitelimidir ? Uygun Fiyata ve Kaliteli Pimanen Nerelerden Alınır İstanbul Zeytinburnu Pimapen Fiyatları  Ne Kadardır ?

Siz de İstanbul Zeytinburnu İlçesinde Pimapen Yapıyorsanız , Buraya Tıklayarak Bizimle İletisime Geçin Bu Sayfada Uygun Fiyata Sizin de Firmanızı Tanıtalım Ayrıntılı Resimli Reklamınızı Yayınlayalım.

Pimapen Pencerelerin Temizlik ve Bakımı Nasıl Yapılır.

 • PİMAPEN’in binaya montajından sonra, sıva ve badana tadilatları (gerekiyorsa) yapılır ve iç, dış yüzeylerdeki koruyucu bantlar sökülür. bu işlem eğer mümkünse serin bir havada (Örn:Akşam vakti) yapılmalı, koruyucu bandın uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması önelenmelidir. Eğer bant çok uzun süre güneş ışınlarına maruz kalırsa pencere yüzeyine kaynayacaktır. bu duruma gelmişse, 50-55 C kadar ısıtılmış ince bir yağ, tüm bant yüzeyine uygulanır ve 4-5 saat bekletildikten sonra yüzeyden çıkartılabilinir.
 • Doğrama üzerine yapışmış harç veya boya benzeri maddeler varsa bunlar hemen kazınmadan dikkatle temizlenebilinir.
 • PİMAPEN’lerinizin temizlenmesinde aşındırıcı partiküller içermeyen sıvı veya krem deterjanlar kullanılmalıdır. Temizlik sırasında metal aksamın su ve sabun ile temasından kaçınılmalıdır..
 • PVC Pencereler ve contalar, saf aseton, petrol türevleri, tiner ve benzeri çözücüler ile temizlenmemelidir. Ayrıca çamaşır suyu ve benzeri ağartıcılar, PVC yüzeyinde sararmalara neden olabilir.
 • PİMAPEN’lerinizde çok yağışlı havalarda su tahliyesini sağlayan kanallar mevcuttur. Bunların, zaman zaman temizlenerek açık tutluması daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
 • PİMAPEN’ler üzerinde bulunan EPDM malzemesinden üretilen contaların ömrü hiçbir zaman PİMAPEN’leriniz kadar uzun değildir. O yüzden pencerenin sağlıklı çalışabilmesi için, contaların bakımının ve temizliğinin yapılması gereklidir. Contalar kurumuş ise arapsabunu ve su ile temizlenebilir. Böylece conta yeterli yumuşaklık ve parlaklığa yeniden kavuşacaktır.
 • PİMAPEN ispanyoletlerinin kolay kullanımı için düzenli olarak yılda 1 kez oynar kısımlarının yağlanması gerekmektedir. Bu sayede, donanımların zamanından önce aşınması önlenmiş ve rahat çalışması sağlanmış olur. Yağlama sırasında gres yağı kullanılması önerilmektedir. Pencere donanımlarınızın zarar görmemesi için sonradan gerekebilecek ayarlar TARAFIMIZDAN yapılacaktır.
 • Günlük hayatımızda “nem” diye adlandırdığımı olay, hava içerisinde buhar halinde bulunan sudur. Hava içerisindeki su miktarı sıcak arttıkça nem yani hava içerisinde su miktarı azalır.
 • Yapı elemanları yüzeyinde meydana gelen terlemeyi önlemek için: Yapı içi ısısının 20-22 C aralığında tutmak mutafakta pişirmenin sebep olduğu nemin ocak üstü aspiratörlerle giderilmesini sağlamak, banyo WC gibi sulu hacimleri kullanımından sonra pencere yardımıyla havalandırmak, ev içerisinde kesinlikle çamaşır kurutmamak, odaları günde en az birkaç kaz 4-5 dakika kadar havalandırmak gerekir
DMCA.com

Yorumlar

 1. Ahmet diyor ki:

  İstanbul zeytinburnunda pimapen bayim var benimle iletişime geçermisiniz teşekkürler.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica