Marmara Gündem - 07 Mart 2020, Cumartesi

İstanbul Film Festivali Başlıyor!

8 Nisan 2016
34 kez görüntülendi

İSTANBULLULAR FİLME DOYACAK; İSTANBUL FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR…

Sinefillerin büyük bir heyecanla beklediği ve bu yıl 35.si düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Film Festivali, 7.Nisan.2016 tarihinde başlıyor. 10 gün sürecek festivalde, 221 film ve 14 belgesel izleyicilerle buluşacak. Festival biletleri ise sinema gişelerinden ve Biletix internet sitesinden satışa sunuluyor.

istanbul-film-festivali

35.İstanbul Film Festivali’nde her sene olduğu gibi bu sene de; Akbank ana sponsor olarak yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir ve Beyoğlu Belediyesi’nin de desteğini alan festivalde, 10’u kısa, 24’ü deneysel, 187’si uzun metrajlı olmak üzere toplam 221 film gösterime girecek.

35.İstanbul Film Festivali’nde bulunan 25 bölümde ise, 62 ülkeden 223 yönetmenin filmi yer alacak. Her sene verilen Onur Ödülü ise bu sene 5 sanatçı arasında paylaştırılıyor. Suzan Avcı, Perran Kutman, Şerafettin Gül ve Jeyan Ayral Tözüm ödül alacak isimler arasında. Ödül alacak olan yönetmen Ülkü Erakalın ise geçtiğimiz günlerde ne yazık ki hayatını kaybetmişti.

35-istanbul-film-festivali

Sinema dünyasının ünlü isimlerinden oluşan festival konukları ile sinema sohbetleri yapılacağı Festival Sohbetleri” programı, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi ve İstanbul Modern Sinema ve Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek. Festival’de bir de sergi yer alıyor. İstanbul Film Festivali Danışma Kurulu Onursal Üyesi Atilla Dorsay’ın Türk sineması portre fotoğraflarının yer aldığı “Atilla Dorsay’ın Gözünden Yeşilçam Efsaneleri” sergisi 8.Nisan ile 24 Nisan arasında Atlas Sineması girişinde açılacak.

İstanbul Film Festivali Başlıyor! Haberine Ait Etiketler

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica