Marmara Gündem - 08 Aralık 2016, Perşembe

İstanbul Deprem Korkusu İçinde Yaşıyor!!!

19 Nisan 2010
1.042 kez görüntülendi

İstanbul Deprem Korkusu İçinde Yaşıyor!

İzlanda’daki yanardağ olayının ardından İstanbul halkı olası büyük İstanbul Depremi korkusu içinde malisef hayatına vurdum duymaz bir şekilde devam ediyor.

O kadar uyarılara rağmen gerek Devlet yönetimi olsun gerekse halk bana bir şey olmaz mantığı ile hayatlarına devam ediyorlar.

Çevremizde büyük bir olay olmadan Deprem gerçeğini hatırlayan yok! elin yabancısı bizi bizden daha çok düşünüyor.

The Times Gazetesi, İstanbul’un Deprem Açısından Tehlikede Bulunduğunu Yazdı.

Ulster üniversitesi’nden Profesör John McCloskey’nin “Hayatımda bir milyon insanı öldüren bir depremi görmeyi bekliyorum” sözlerini aktaran gazete, Sumatra, Tahran gibi bazı yerlerin özellikle riskte olduğunu belirterek “Diğer bir kaygı İstanbul” diye yazdı.

Olasılık yüzde 60

Gazete İstanbul ile ilgili şu uyarıyı yaptı: “Bilim adamları, Kuzey Anadolu fayının kuzeybatısında bulunan Türk kentinin önümüzdeki 30 yılda büyük bir deprem yaşaması olasılığını yüzde 60 olarak tahmin ediyor. İstanbul, son 1500 yılda en az bir düzine ciddi depreme maruz kaldı.”

Biri çok büyük 18 deprem

The Times, İzlanda’daki yanardağ olayının, dünya çapında dramatik sismik faaliyetlerinin meydana geldiği bir dönemde olduğuna da dikkat çekerek son altı ayda Samoa, Sumatra, Haiti, Şile ve çin’de yaşanan depremleri anımsattı. Tahminlere göre, gelecekte 7 ile 7.9 arasında şiddetteki 17 adet büyük deprem ve 8 üstündeki şiddetten çok büyük bir deprem beklendiğine işaret eden gazete, yine dünyada gerek deprem, gerek yanardağ aktivitesinin normal düzeylerde olduğunu kaydederek “Dramatik bir biçimde değişen ölen insanların sayısıdır” ifadesini kullandı.

DMCA.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica